marek żołądź

Jak w Calgary

06.07.2010

W Szczawnicy na boisku Orlika rozegrano międzynarodowy turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny – słowacka Stara Lubovnia Old Boys oraz reprezentacja Polski futsalu i reprezentacja Old Boys Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Wybrańcy Dariusza Mazura zajęli drugie miejsce ustępując tylko biało- czerwonym. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano trzykrotnego olimpijczyka w hokeju na lodzie Gabriela Samoleja.

Pierwszoligowiec w Nowym Targu

05.07.2010

O liczącej zaledwie 700 mieszkańców miejscowości Nieciecza w powiecie tarnowskim głośno się zrobiło, gdy piłkarze tamtejszego LKS Bruk-Bet awansowali do pierwszej ligi. Beniaminek zaplecza polskiej ekstraklasy przebywa od poniedziałku na zgrupowaniu w Nowym Targu. Jego bazą jest Skalny Dworek, a treningi odbywają się na boisku piłkarskim obok lodowiska. Goście korzystają również z sali gimnastycznej i siłowni MHL. Zgrupowanie rozpoczęli od spotkania towarzyskiego z czwartligowym Lubaniem Maniowy. Doszło do niespodzianki. Podopieczni Marka Żołędzia okazali się lepsi.

Bramkowe łowy

02.07.2010

Maniowianie nie musieli się zbytnio wysilać, by pokonać swoją imienniczkę z Tylmanowej. Urządzili sobie bramkowe łowy, które doprowadziły ich do półfinału Pucharu Polski na szczeblu podhalańskiego podokręgu.

IV liga: Tylko dobra gra

09.05.2010

Lubań rozegrał najlepsze spotkanie w tej rundzie jak stwierdził po spotkaniu trener Lubania Marek Żołądz, jednak wracał do domu bez zdobyczy punktowej. Maniowianie od pierwszej do ostatniej minuty byli ekipą która prezentowała się znacznie lepiej na boisku.

IV liga: Lubań wysoko wygrywa

06.05.2010

AKTUALIZACJA: Lubań zagrał dwie różne połowy. W pierwszej części spotkania pachniało sensacją, gdyż Skawa grała dobry futbol i mogła prowadzić nawet 2-0, jednak gospodarzom zabrakło zimnej krwi. Na początku drugiej połowy sędzie podyktował rzut karny dla Lubania. Do piłki podszedł Waksmundzki i rozwiązał wór z bramkami.

IV liga: Remis Lubania

25.04.2010

Maniowski Lubań wrócił z Limanowej bogatszy o jeden punkt. Dyspozycja obu zespołów, po blisko dwutygodniowej przerwie, była wielką niewiadomą.

Trenerskie roszady

09.04.2010

W najbliższą niedzielę do akcji wkracza klasa A. Kibice na Podhalu od niej rozpoczynają odliczanie piłkarskiej wiosny i już zacierają ręce. Zimą nie doszło co prawda do spektakularnych transferów ( najwięcej zmian odnotowano na trenerskich ławkach), ale wystarczy rzut oka na tabelę, by stwierdzić, że będzie interesująco.

Smutne święta

03.04.2010

W nienajlepszych humorach wracali piłkarze Lubania Maniowy z Balina. Przegrali, tracąc bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Nowa „miotła”

03.04.2010

W zaległym spotkaniu drugiej rundy Pucharu Polski na podhalańskim szczeblu, tylmanowski Lubań, z nową „miotłą” na trenerskim stanowisku, pokonał Jarmutę Szczawnica.

IV liga: Pewne zwycięstwo (+zdjęcia)