marek żołądź

IV liga: Odrabiali straty

06.09.2010

Piłkarze Lubania Maniowy przegrywali spotkanie w Mogilanach już 2:0, jednak po fantastycznej końcówce i efektownych bramkach potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po bramkach Komorka Pietrzaka i Gogoli Lubań zdobywa bardzo cenne trzy punkty.

IV liga: Zabrakło skuteczności

22.08.2010

Początek spotkania to gra w środkowej strefie obu drużyn. Pierwszy do odnotowania strzał w kierunku bramki Hładowczaka oddał w 8 minucie Szczypciak, ale bramkarz gospodarzy pewnie łapie. Idealną sytuacje bramkową marnuje w 20 minucie Pietrzak.

Puchar i czek dla Ultry (+zdjecia)

22.08.2010

Nowotarski Mundial dobiegł końca. Trwał miesiąc. Wystąpiło w nim 28 zespołów. Rozegrano 58 spotkań, w który strzelono 341 goli. Mistrzowski tytuł i czek o wartości tysiąca złotych wywalczyła Ultra. 300 złotych mniej otrzymał finalista Copacabana, a „brązowa” Jabłonka – 400 PLN.

IV Liga: Dobry początek

15.08.2010

AKTUALIZACJA: Pierwsze minuty nie zapowiadały tak ciekawego spotkania, piłka zatrzymywała się w kałużach po każdym podaniu, gdyż przed meczem oraz w jego trakcie w Maniowach były obfite opady deszczu i do samego końca nie było wiadome czy spotkanie się odbędzie.

Huraganowi stuknęło 60 lat!

04.08.2010

Huragan Waksmund to niezwykle zasłużony klub na Podhalu. W swoim 60- leci miał wzloty i upadki. Dominującą sekcją jest piłka nożna, ale nie ona była pierwsza w klubie. Działalność rozpoczęto od nart. Silne były skoki, była siatkówka i hokej na lodzie. Hokeiści występowali w bardzo mocnej lidze wiejskiej, jedynej w kraju.

Nowotarski Mundial rozpoczęty (+zdjecia)

24.07.2010

AKTUALIZACJA ! Na Orliku przy Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu rozpoczął się piłkarski turniej open. Zamysłem organizatorów – Ognisko TKKF Gorce – było, by był kopią Mundialu z RPA. Identyczna liczba drużyn, podobny regulamin.... Pomysłodawcy liczyli, iż zgłoszą 32 zespoły. Wystartowało 28. To też swoisty rekord.

Staram się być realistą

16.07.2010

Sezon 2009/10 w wykonaniu Lubania Maniowy dobiegł końca. Zobacz co Marek Żołądź sądzi o grze swoich podopiecznych i szansach na przyszły sezon. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z szkoleniowcem najlepszej drużyny Podhala.

Historyczny wynik

14.07.2010

AKTUALIZACJA: Czwarte miejsce Lubania Maniowy w czwartej lidze to historyczne osiągnięcie klubu. Maniowianie byli o krok do awansu do trzeciej ligi, a więc powtórzenia sukcesu Podhala Nowy Targ z sezonu 1977/78. Na sukces zapracowali piłkarze i dwaj trenerzy Bartłomiej Walczak ( prowadził zespół jesienią) i Marek Żołądź, a także działacze i sponsorzy – firma Wolski i ZEW Niedzica S.A.

Puchar mamy, na trzecią ligę czekamy(+zdjecia)

11.07.2010

W boksie obowiązuje wprawdzie zasada, że nie bije się leżącego, lecz na boisku piłkarskim w Ostrowsku, w finale Pucharu Polski na szczeblu podhalańskim, ten kanon nie obowiązywał. Rabczanie już po pierwszym starciu znaleźli się na deskach i ich sekundant powinien rzucić ręcznik. Nie zrobił tego i po przerwie obserwowaliśmy spokojne punktowanie jego zespołu.

MMA na piłkarskim boisku

08.07.2010

- Mecz poprzypominał walki w MMA, a nie piłkę nożną. Grano ostro, rywal nie przebierał w środkach. Zawodnicy kopali się nie tylko po nogach, ale także głowie – twierdzi trener Lubania, Marek Żołądź, po półfinałowym pojedynku Pucharu Polski na szczeblu podhalańskiego podokręgu z mistrzem klasy A, LKS Szaflary.