15.08.2010 | Czytano: 1126

IV Liga: Dobry początek

AKTUALIZACJA: Pierwsze minuty nie zapowiadały tak ciekawego spotkania, piłka zatrzymywała się w kałużach po każdym podaniu, gdyż przed meczem oraz w jego trakcie w Maniowach były obfite opady deszczu i do samego końca nie było wiadome czy spotkanie się odbędzie.

Pierwsza okazja bramkowa dla Lubania miała miejsce dopiero w 30 minucie, ale za to była ona skuteczna. Z rzutu rożnego dośrodkował Waksmundzki a Gogola znakomicie wyprzedził golkipera Lotnika i głową skierował futbolówkę do bramki. Pięć minut puzniej mogło być już po 1-1. Kosowicz przymierzył z rzutu wolnego, lecz Hładowczak wyciągnął się jak struna i wybronił ten pięknie mierzony strzał. Przed przerwą Mikoś wyłuskał piłkę przed polem karnym Lotnika i zagrał ją do Waksmundzkiego, a ten wpadł w pole karne, zagrał futbolówkę na piąty metr do Mikośia a ten wślizgiem wepchnął ją do bramki. W doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Hałgas, jednak jego potężna bomba zza pola karnego przeleciała nad poprzeczką. Początek drugiej polowy był dość spokojny, dopiero gdy na boisku pojawił się Pietrzak Lubań zaczął atakować. W 80 minucie wspomniany Pietrzak kapitalnie zagrał piłkę miedzy dwóch obrońców do Komorka, a ten z zimną krwią wykończył tą kapitalną akcję. Dwie minuty przed końcem spotkania Lubań skopiował akcję z 80 minuty, lecz tym razem Komorka obsłużył Waksmundzki. Lubań w tym spotkaniu udowodnił że jest jednym z głównych kandydatów do awansu i miejmy nadzieję że kolejny punkty będą przychodziły również łatwo jak dzisiaj.

- Najważniejsze że dzisiaj na inauguracje nowego udało nam się wygrać i to aż 4-0, gdyż mamy ambitne plany na ten sezon, ale może tak cichutko, spokojnie na razie do tego podchodzimy. Obawiał się tego spotkania, gdyż Lotnik jest beniaminkiem i nie było wiadomo co można po nim się spodziewać, ale moi chłopcy pokazali że potrafią grać w piłkę, widać że chcą wygrywać i podchodzą do tego z ogromnym zaangażowanie. Myślę że dzięki naszej dobrej grze, oraz sponsorom a w szczególności firmie ZEW Niedzica oraz Wolski którzy nas wspierają na koniec rundy oraz sezonu wszyscy będziemy zadowoleni. - podsumował szkoleniowiec Lubania Marek Żołądź.

Lubań Maniowy - Lotnik Kryspinów 4:0
Bramki: 1-0 Gogola 30 , 2-0 Mikoś 43, 3-0 Komorek 80, 4-0 Komorek 88

Żółte kartki: Mikoś, Anioł- Osmola, Bedkowski

Lubań: Hładowczak- Anioł, Górecki, Babik, Komorek- Sral(64-Krzystyniak), Hałgas(88-Gorlicki), Gogola, Waksmundzki- Kurnyta(70-Pietrzak), Mikoś(68-Talarczyk)
Lotnik: M.Miś-Bedkowski, Drame(45-Pamuła), Cebula, Kokoszka- Osmola, Bajorek, Kosowicz(70-Jurek), Domański- Kwater(46-Polek), Domański