Krótko i na temat
27.02.2021, 10:14
Tenis ziemny

Iga Światek zwyciężyła w turnieju WTA w Adelajdzie! Polka w wielkim stylu pokonała Belindę Bencić 6:2, 6:2.

19.02.2021, 22:25
Koszykówka

Polska prowadziła wyrównaną walkę z mistrzami świata, jednak finalnie przegrała z Hiszpania zaledwie jednym punktem 88:89. Mimo to awansowała do mistrzostw Europy.

12.02.2021, 21:11
Łyżwy szybkie

Piąte miejsce drużyny kobiecej to najlepszy wynik reprezentantów Polski podczas drugiego dnia łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach, które odbywają się w holenderskim Heerenveen. Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka i Karolina Bosiek straciły niespełna półtorej sekundy do medalu.

12.02.2021, 21:08
Lekkoatletyka

Doskonale tuż przed halowymi mistrzostwami Europy, spisał się Michał Haratyk. Nasz kulomiot wynikiem 21.83 m ustanowił nie tylko swój rekord życiowy w hali, ale również najlepszy tegoroczny rezultat w Europie, a na liście światowej awansował na pozycję wicelidera.

06.02.2021, 14:55
Koszykówka

Tym razem ekipa z Białorusi okazała się za mocna dla polskich koszykarek. Nasze reprezentantki dzielnie wałczyły ze wschodnimi sąsiadkami, ale przegrały 80:49. Z jednym zwycięstwem zawodniczki Marosa Kovacika kończą zmagania o awans na Mistrzostwa Europy na trzecim miejscu i nie zobaczymy ich na EuroBaskecie 2021.

03.02.2021, 18:43
Koszykówka

Polki z pierwszym triumfem w eliminacjach do mistrzostw Europy. Pokonały jedną z czołowych ekip Starego Kontynentu, Białoruś 56:68 (12:17, 13:16, 16;13, 15:22) i zachowały cień szansy na awans do finałów.

25.01.2021, 22:12
Piłka ręczna

Polska remisuje z Niemcami 23:23!! Szkoda, bo była duża szansa na wygraną. Walczak w ostatniej sekundzie miał piłkę meczową i nie trafił z koła

23.01.2021, 21:41

W drugim meczu fazy głównej mistrzostw świata w piłce ręcznej reprezentanci Polski mierzyli się z Węgrami. Podopieczni Patryka Rombla popełnili w tym spotkaniu zbyt dużo błędów i nie umieli się przeciwstawić solidnie grającej węgierskiej drużynie. Madziarowie zwyciężyli to spotkanie 30:26 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału egipskich mistrzostw. Natomiast reprezentacja Polski straciła po tej porażce szansę na miejsce w czołowej ósemce turnieju.

23.01.2021, 18:43

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku, odbywających się w Gdańsku. Lepsza od Polki okazała się tylko Suzanne Schulting, a na trzecim stopniu podium uplasowała się kolejna Holenderka – Xandra Velzeboer.

21.01.2021, 19:50

W pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw świata w Egipcie Polska pokonała Urugwaj 30:16.

• Króko i na tematOd 27 lutego po przyjeździe do Polski ze Słowacji obowiązuje kwarantanna.
  • Króko i na tematPacjenci chorzy na COVID-19 ze Słowacji trafią do szpitala w Nowym Targu.
  • Króko i na tematNowa karetka trafi do stacji pogotowia we Wróblówce.
  • Króko i na tematW Zakopanem powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick Zakopane Imperial.
  • Króko i na tematNowy Targ: mieszkańcy protestują przeciwko postawieniu na Buflaku masztu telekomunikacyjnego.
  • Króko i na tematUrząd Gminy w Nowym Targu uruchamia program wymiany starych pieców na węgiel na ekologiczne kotły.
  • Króko i na tematKORONAWIRUS. Hotele i wyciągi narciarskie nadal otwarte.
  • Króko i na tematRada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę o przeniesieniu Przedszkola nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 1.
Hokej

PHL. Wiara w sukces

01.03.2021

W południe odbyła się konferencja prasowa online przed dzisiejszym meczem z udziałem trenerów – Andrieja Gusowa i Roberta Kalabera oraz zawodników – Fabiana Kapicy i Mateusza Bryka.

Hokej

PHL. Górale nad przepaścią (+zdjęcia)

28.02.2021

Trzeciej konfrontacji tych drużyn doczekaliśmy się dogrywki. Sporo emocji było w końcówce regulaminowego czasu. Podhalanie przegrywając 1:3 doprowadzili do dogrywki

Narty

MŚ.Mikst wykonał plan

28.02.2021

Pierwsza część mistrzostw świata - ta spędzana na skoczni normalnej - dobiegła końca. Dzisiaj o medale na tym obiekcie walczyły drużyny mieszane.

Narty

PE. Życiówka Łuczak

28.02.2021

Magdalena Łuczak poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie w alpejskim Pucharze Europy i we włoskim Livigno wywalczyła piąte miejsce w slalomie gigancie.

Narty

MŚ. Tylko panowie w finale

28.02.2021

W sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie najlepsze okazały się broniące tytułu Szwedki i Norwegowie.

Hokej

MPJMŁ. Wracają z pustymi rękoma

28.02.2021

Juniorzy młodsi Podhala są rekordzistami pod względem zdobytych medali w mistrzostwach Polski. Zdobyli 34 medale, z tego większość z najszlachetniejszego kruszcu.

Hokej

PHLK. Dreszczowiec z happy endem (+zdjęcia)

27.02.2021

Nowotarżanki uraczyły nas kolejnym dreszczowcem. Do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Unihokej

Ekstraklasa mężczyzn. Z problemami

27.02.2021

Szarotka chyba nie przypuszczała, że tyle będzie miała problemów z zespołem, który dotychczas zdobył dopiero siedem punktów.

Narty

MŚ. Żyła mistrzem świata!

27.02.2021

W Oberstdorfie odbył się jubileuszowy 25 konkurs o mistrzostwo świata na skoczni normalnej. Jakże szczęśliwy dla Piotra Żyły, który został mistrzem świata.

Piłka nożna

III liga. Nudnawa wiosenna premiera (+zdjęcia)

27.02.2021

No i na Podhalu doczekaliśmy się piłkarskiej wiosny. Zapoczątkował ją zespół NKP Podhale w potyczce z Lewartem.

Hokej

MPJMŁ. Brak skuteczności i odpowiedzialności

27.02.2021

„Szarotki” o prawo gry w finale mistrzostw Polski juniorów młodszych zmierzyły z Niedźwiadkami z Sanoka.

Narty

MŚ. Nokaut Graneruda

26.02.2021

Norweg Halvor Egner Granerud wygrał kwalifikacje na normlanej skoczni podczas mistrzostw świata. Awans do konkursu uzyskało pięciu Polaków

Narty

MŚ. Debiut na miarę możliwości

26.02.2021

Polskie skoczkinie po raz pierwszy w historii wystąpiły się w zawodach drużynowych kobiet w ramach mistrzostw świata.

Hokej

PHL. Prezenty na srebrnej tacy (+zdjęcia)

25.02.2021

„Szarotki” na srebrnej tacy podarowały zwycięstwo gospodarzom. Tym samym w rywalizacji jastrzębianie prowadzą 2:0.

Narty

PP. Wyrównana walka

25.02.2021

Młodzi narciarze alpejscy zmierzyli się dwukrotnie w slalomie gigancie na trasie FIS w ośrodku PKL Mosorny Groń.

III liga. Apel – więcej radości! (+skarb kibica, zdjęcia)