12.02.2022 | Czytano: 3011

III liga. Gra na remis

Nowotarżanie rozegrali piąty sparing przed inauguracyjna kolejka rundy wiosennej.

We wcześniejszych grach podopieczni Szymona Grabowskiego  zanotowali dwa  zwycięstwa z  Rekordem Bielsko Biała 2:0 i  Puszczą Niepołomice  3:1 oraz dwukrotnie zremisowali z warszawską Polonią 1:1 oraz z Grabarnią 2:2 i dwa remisy. Dzisiaj do tego dorobku dorzucili remis z drugoligowym zespołem. Wynik ustalony został w pierwszych 45 minutach. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, które stracili w 29 minucie po karnym w wykonaniu Nowaka.

Na obecną chwilę Podhale zakontraktowało trzech nowych piłkarze. Są to Michał Gałecki,  Piotr Pierzchała i Adrian Rakowski. Wszyscy wystąpili w dzisiejszej  kontrolnej potyczce.

Hutnik Kraków  – NKP Podhale Nowy Targ 1:1  (1:1)
1:0 Świątek 5
1:1 Nowak 29 karny
Hutnik: Leszczyński – Becht, Zalepa, Hoyo Kowalski, Stasik, Elorhan, Drag, Zawadzki, Chmiel, Świątek, Kitliński oraz Frasik - Basta, Jurkowski, Kieliś, Wyjadłowski, Andrzejewski, El Bouh, Lelek, Marcinkowski, Skrzypek.
NKP Podhale: Maciej Styrczula – Broda, Pierzchala, Kapuściński, Lech, Serafin, Furtak, Kowalski, Szynka, Nowak, Zgierski oraz Rędzio -  Mianowany, Mikołaj Styrczula, Żołądź, Rakowski, Gałecki, Janso, Lepiarz, Sobek, Ustupski, Kędziora, testowany.  Trener Szymon Grabowski.

W tygodniu grali i wzmacniali się nasi rywale:
Sparingi: Podlasie – Orlęta 4:1, Wisłoka – Wisła Kraków (j) 1:0, Wisłoka – Unia Tarnów 2:2, Tomasovia – Wólczanka 0:1, Motor – Siarka 1:3, Wisła Puławy – Podlasie 2:1, Stal – Polonia Bytom 3:1, Boguchwała – Sokół 2:1.
Wzmocnienia:  Victor Freits (Stal), Arladiusz Zkięba (Sandomierz), Kamil Orlik, Mateusz Zachara i Laurent Lopes  (ŁKS Łagów),