10.10.2020 | Czytano: 2513

Ekstraliga mężczyzn. O punkty trzeba walczyć od początku (+zdjęcia)

„Zgrany zespół to podstawa, dlatego oprócz profesjonalizmu i pasji cenimy przyjazną atmosferę. Lubimy się uśmiechać” – tak promuje się johnnybros.

Po konfrontacji z Szarotką zespół z Gdańska nie miał powodów do uśmiechu. Nie był na tyle zgrany, by pokonać 11 –krotnych mistrzów kraju.

Do 12 minuty musieliśmy czekać na otwarcie wyniku. Przemysław Żyła powędrował na ławkę kar i Jachymiak wykorzystał grę w przewadze. Chwilę później przybysze znad morza mieli szansę na dorowadzenie do wyrównania, ale Barzowski nie wykorzystał karnego. Nie dasz, dostaniesz. Ta sportowa prawda sprawdziła się co do joty. Chlebda podwyższył prowadzenie. Niemniej goście nie zamierzali się poddawać. 32 sekund przed końcem odsłony pokonali nowotarskiego bramkarza. Jak bramka do szatni podziała na oba zespoły?

Mobilizująco na gospodarzy, którzy zaraz po zmianie powiększyli prowadzenie. Co prawda goście jeszcze zdołali odpowiedzieć na to trefienie, ale później cztery razy  ażurowa piłeczka wpadała do bramki  gdańszczan. Ci dopiero wtedy po raz trzeci zmusili golkipera Szarotki do wyjęcia piłeczki z siatki. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Ossowski postawił kropkę nad „i”.

- Spodziewaliśmy się trudniejszej przeprawy  po tym co pokazali gdańszczanie w poprzednich spotkaniach. I taka była  – mówi kapitan Szarotki, Lesław Ossowski. -  Trudno było przez 40 minut, ale to  była wina naszej wolnej gry. Ale ostatnia odsłona  była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo w tym sezonie każdy mecz będzie bardzo trudny.  O punkty trzeba walczyć od początku.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 8:3 (2:1, 2:1, 4:1)
1:0 Jachymiak  -Ślusarek (11:14 w przewadze)
2:0 Chlebda – Widurski (12:30)
2:1 Przemysław Żyła – Patryk Żyła (19:28)
3:1 Słowakiewicz – Sujkowski (21:31)
3:2 Janiszewski – Przemysław Żyła (28:58)
4:2 Ryś – Chlebda (31:56)
5:2 Słowakiewicz – Sujkowski (43:25)
6:2 Chlebda – Ślusarek (45:32 w przewadze)