01.09.2023 | Czytano: 356

Asics Gel Rocket, czyli najpopularniejszy but do squasha (art. sponsorowany)

Czy ASICS Rocket jest odpowiedni do squasha? Tak, i to z wielu powodów. Jest to przede wszystkim obuwie wyposażone w doskonałą amortyzację, dzięki zastosowaniu wkładki Gel.

Posiada podeszwę non-marking, dzięki czemu nie pozostawia śladów na korcie. Dla mniej doświadczonych graczy wspomnimy, że nie ma znaczenia kolor podeszwy, a niekiedy na kortach znaleźć można mylącą informację, że wejść można jedynie w butach z jasną podeszwą. Barwa nie ma znaczenia, podobne szkody na korcie wyrządzimy butami do biegania z jasną podeszwą, jak i ciemną. Po prostu będą się one ścierać na korcie i zostawiać ślady. To czego szukamy w butach do squasha to podeszwa non-marking - takie oznaczenie najczęściej znajdziemy na spodzie buta lub w opisie.

Dlaczego ASICS Gel Rocket są tak popularne w squashu?

Gracze chętnie sięgają po Asics Gel Rocket, a jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim kolejne serie poza drobnymi udoskonaleniami niewiele się różnią, patrząc na serię 7-mą nie znajdziemy zbyt wielu różnic w stosunku do obecnej serii 10-tej. To gwarancja tego, że jeśli używaliśmy buta w przeszłości to aktualny model powinien pasować nam w podobnym stopniu. Buty wykonane są w oparciu o świetne materiały. Cholewka ASICS Gel Rocket jest przewiewna, w dużej części zrobiona z siateczki. Podeszwa buta jest stosunkowo szeroka, zapewnia świetną stabilność zarówno graczom rekreacyjnym, jak i zawodnikom.

ASICS Gel-Rocket używają amatorzy i zawodowcy

Buty są tak dobre, że nawet zawodnicy zaczęli je doceniać. W stosunku do butów z górnej półki Rocket są znacznie bardziej miękkie, bardziej komfortowe. Graczom, którzy nie potrzebują sztywnego obuwia odpowiadają jak żadne inne. Zobaczymy je na stopach zarówno squashystów grających na turniejach w Polsce, jak i na największych imprezach PSA.

Duża różnorodność ASICS Gel Rocket

W każdej kolekcji Gel-Rocket dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych tego samego modelu. Poza najpopularniejszymi czarnymi i białymi butami sporo miejsca na odrobinę ekstrawagancji i ciekawe dodatki, np. w postaci wstawek w kolorach fluo. Możemy być również pewni, że w każdej kolejnej kolekcji Asics Gel-Rocket znajdziemy jakiś niebieski but. Jest to niejako kolor przewodni serii, pojawia się w takim czy innym odcieniu niebieskiego, najczęściej z jakimś ciekawym dodatkiem, akcentem w innej barwie.

Komentarzereklama