15.08.2020 | Czytano: 1613

Konrad Biela zaczyna sezon! Na początek Grand Prix Sopot – Gdynia

​Niespełna tydzień po starcie pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, do rywalizacji przygotowują się zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajdowcy walczyli o pierwsze punkty na odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowskiego, a „górale” w ten weekend spotkają się w Trójmieście.Na liście zgłoszeń 23. Grand Prix Sopot – Gdynia widnieje w sumie 53 kierowców, a numer 25. naklei na swój samochód Konrad Biela.

Na liście zgłoszeń 23. Grand Prix Sopot – Gdynia widnieje w sumie 53 kierowców, a numer 25. naklei na swój samochód Konrad Biela.
Najszybszy kierowca w stawce samochodów produkcyjnych GSMP 2019, w tym roku kontynuuje swoją przygodę z Mitsubishi Lancerem Evolution X. To sprawia, że dla zawodnika z Szaflar, będzie to pierwszy start w Sopocie, za kierownicą samochodu z napędem na cztery koła. Konrad Biela przygotował jednak dla swoich kibiców niespodziankę i nową odsłonę swojej wyścigowej broni. Charakterystyczna czerwona „dziesiątka”, przygotowana przez AMS Stopka Race & Rally Car Service i 4turbo, zyskała bowiem, nowe dynamiczne i agresywne barwy. Zespół przyjeżdża nad Bałtyk gotowy do walki, z bardzo bojowym nastawieniem. 

Konrad Biela zmierzy się o punkty w najliczniej obsadzonej stawce. W Grupie 5 znalazło się aż 17 kierowców, a w klasie 5a, reprezentant BIELAPLAST Race & Rally Team będzie miał ośmiu rywali. W sobotę i niedzielę szykuje się piękne widowisko, a wszystko wskazuje na to, że towarzyszyć mu będzie letnia i upalna pogoda. 

Wyścig w Sopocie zazwyczaj kojarzył nam się z półmetkiem, albo końcówką sezonu, gdy walka o tytuły wchodziła w ostatnią fazę - mówi Konrad Biela. - Tutaj wszyscy zaczynamy z zerowym kontem, a wyniki każdej pojedynczej rundy, w tym skróconym formacie kalendarza, mogą okazać się kluczowe. Wprowadzenie przelicznika PF sprawia, że podział w stawce przeszedł znaczne zmiany i mocno wymieszały się kategorie, w jakich będziemy walczyć o punkty. Dla nas wszystkich do duża nowość, a zweryfikuje wszystko Badanie Kontrolne i pierwsze zawody. Wszystko razem sprawia, że będzie to dla mnie wymagający debiut, o dużą stawkę, ale jestem pełen optymizmu i dam z siebie 100%. 
Cały zespół mocno pracował nad przygotowaniami, a nasi partnerzy, mimo trudnego początku roku, znów obdarzyli mnie zaufaniem. Kolejny sezon rozpoczynamy ze wsparciem Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, TrackTech, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar, a w gronie partnerów witamy także Gulf Race Fuels Distribution EU - legendarną markę paliw w motorsporcie. Dam z siebie wszystko, żeby wykorzystać szansę, którą dostałem i zamienić ją na dobry wynik. 
Osobne podziękowania należą się firmie SIADLY.COM-Motorsport & Graphics za projekt graficzny, a ekipie DOMALIK - Oklejanie Samochodów Rajdowych i Wyścigowych, za ekspresową realizację. Dzięki nim, teraz nasze Evo, nawet gdy stoi w miejscy, wygląda na dużo szybsze. Mam nadzieję, że na żywo, Wam też będzie się bardzo podobać. Widzimy się w Sopocie! mat. prasowe

Komentarzereklama