06.02.2020 | Czytano: 2339

W Nur Sułtanie Mazurek Dąbrowskiego

Reprezentacja Polski od wysokiego zwycięstwa nad Holandią rozpoczęła udział w prekwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

 Grupowymi rywalami Polaków w turnieju w kazaskim Nur Sułtanie są jeszcze Ukraina i Kazachstan, który uważany jest jako murowany faworyt. Awans do głównych kwalifikacji wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

Pierwsza odsłona była świetna w wykonaniu Polaków. Mieli stuprocentową skuteczność podczas gry w przewadze. Festiwal strzelecki rozpoczął Kostek uderzeniem spod niebieskiej linii. Drugi „power play” i druga bramka dla Polaków! Tym razem z ostrego kąta z pierwszego uderzył Chmielewski i złapał  golkipera rywala na przemieszczeniu. Po raz trzeci krążek znalazł się w „sieci” Holandii po uderzeniu Urbanowicza.  Meierdres najpierw odbił strzał parkanem, ale przy dobitce już nie miał szans.

Drugie 20 minut to jeszcze większa przewaga biało –czerwonych. Murray nie miał okazji do wykazania się, bo gra toczyła się głównie w strefie Holendrów. No i padły cztery gole. Pierwszy podtrzymał świetną passę w przewadze, a był autorstwa Zygmunta. Nie udało się wykorzystać kolejnej przewagi, ale udało się kilka sekund później. Doskonale z dystansu przymierzył Wajda. Holenderski bramkarz nie miał szans przy tym uderzeniu i zjechał do boksu. Jego miejsce zajął Oosterwijk i pierwsza jego interwencja polegała na wyciągnięciu krążka z siatki.  Pokonał go strzałem spod niebieskiej Jaśkiewicz. Wychowanek Podhala po raz drugi przymierzył z niebieskiej, Marzec zasłaniał Oosterwijkowi pole widzenia, i krążek wylądował w bramce.

Przy kolejnym golu fatalny błąd bramkarza, pod poprzeczkę spod bandy krążek posłał Komorski. Odnotujmy jeszcze debiut w polskiej bramce Kielera.   Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie został wybrany Jaśkiewicz.

Polska – Holandia 8:0  (3:0, 4:0, 1:0)
1:0 Kostek – Kapica (2:53 w przewadze)
2:0 Chmielewski – Kolusz – Paś (7:58 w przewadze)
3:0 Urbanowicz – Chmielewski (13:08 w przewadze)
4:0 Zygmunt – Dziubiński – Kolusz (24:11 w przewadze)
5:0 Wajda – Urbanowicz – Chmielewski (26:23)
6:0 Jaśkiewicz – Przygodzki – Michałowski (26:55)
7:0 Jaśkiewicz – Jeziorski (35:55)
8:0 Komorski – Chmielewski (49:11)
Polska: John Murray (40:00 Kieler)  - Kolusz, Wajda, Chmielewski, Paś, Jeziorski - Kostek, Ciura, Bettahar, Neupauer, Kapica - Jaśkiewicz, Michałowski,  Dziubiński, Komorski, Urbanowicz -  Przygodzki, Zygmunt, Starzyński, Marzec. Trener Tomek Valtonen.
Holandia: Meierdres (26:23 Oosterwijk) – van Gorp, van Gestel,  Marx, Oosterveld, Verschuren –Zwartbol, Verkiel,  Wurm, de Bonth, den Edel  –van der Vossen, Knoop, van der Schuit, Stempher, de Hondt  –Klem,  Smit, Nordemann, Heutmekers. Trener Bo Subr.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

PLHK B

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. KS Cracovia 1906 15 42
2. KHNLK Kojotki Naprzód Janów 15 21
3. UKH Białe Jastrzębie 15 18
4. MMKS Podhale Nowy Targ 15 6
zobacz wszystkie tabele
reklama