21.12.2019 | Czytano: 2328

PHLK: Hat trick Wielkiewicz

- Jak na rywala ze szczytu tabeli, z którym się potykaliśmy, to dziewczyny fajnie się zaprezentowały. Mecz był otwarty z duża ilością sytuacji – mówi trener Podhala, Zbigniew Podlipni.

W pierwszych minutach meczu odniosło się wrażenie, że nowotarżanki nie wysiadły jeszcze z busa. Być może wczesna pora rozgrywania spotkania sprawiła, iż gospodynie szybko objęły prowadzenie 3:0. Ten wstrząs był potrzebny, bo od połowy pierwszej odsłony stały się równorzędnym rywalem dla najlepszej drużyny w grupie.

Sygnał do zmiany scenariusza dala Klaudia Wielkiewicz. Jej gol dodał koleżankom wiary, że rywal nie jest tak straszny jak go malują. W kolejnych minutach nic nie robiły sobie ze wzmocnień Cracovii. Akcje sunęły to na jedną, to na drugą stronę. W 46 minucie krakowianki prowadziły już tylko 5:4. Końcówka należała jednak do gospodyń, które dysponowały czterema pełnymi formacjami. Góralkom grającym na dwie pary obron i trzy formacje atakujące zabrakło w ostatnich minutach pary.

- Jak na rywala ze szczytu tabeli, z którym się potykaliśmy, to dziewczyny fajnie się zaprezentowały – mówi trener Zbigniew Podlipni. – Mecz był otwarty, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gospodynie mają doświadczone zawodniczki, które potrafią zachować się pod bramką przeciwnika, potrafią też strzelić. Myśmy też mieli sytuacje do zdobycia większej ilości goli, ale brakowało szczęścia. Kilka razy krążek ślizgał się przez pole bramkowe czy też po jej linii, które nie chciał przekroczyć. Jak na takiego przeciwnika, to cztery zadane mu ciosy mnie zadawalają.

Cracovia – MMKS Podhale Nowy Targ 8:4 (3:1, 2:2, 3:1)
1:0 Niechwiej – M. Synowiec (4:57)
2:0 Baran (7:09)
3:0 M. Synowiec – Niechwiej (9:08 w osłabieniu)
3:1 Wielkiewicz (11:12)
4:1 Niechwiej – M. Synowiec – Solorz (22:00)
4:2 Wielkiewicz – Bukowska – Leśniowska (31:19)
4:3 Leśniowska (32:08)
5:3 Solorz – M. Synowiec – Mroczka (39:21)
5:4 Wielkiewicz – Bukowska – Podlipni (45:41)
6:4 Baran – Kobylańska (49:30)
7:4 M. Synowiec – Solorz (52:49)
8:4 M. Synowiec – Solorz – Niechwiej (59:19)
Cracovia: Bukała – Isztok, Mroczka, M. Synowiec, Niechwiej, Solorz – Ziółkowska, E. Synowiec, Sopata, Szeląg, Baran - Nowicka, Smach, Barcik, A. Kobylańska, Łabędź – Mirek, Szeliga, F. Kobylańska, Suchoń, Olszewska. Trener Stanisław Cieślak.
Podhale: Furtak (Czubiak) – Jarkiewicz, Mucha, Mroszczak, Szopińska, Podlipni – Czaja, Grzybek, Leśniowska, Pierwoła, Wielkiewicz – Gacek, Zamarlik, Bukowska. Trener Zbigniew Podlipni.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze







reklama