Zapraszamy na sprawozdania ze spotkań  barażowych o wejście do ML juniorów starszych i juniorów młodszych oraz ML trampkarzy młodszych.

KS Zakopane – Liamanovia Limanowa 0-0
Sędziował: Marek Ogórek z Nowego Sącz.

Zakopane: D. Paszuda – M. Paszuda, Sawina, Kozicki, Berbeka, Długosz, Kowalski, Bukowski, Kaspruś, Broda, Galica.
Limanovia: Włodarczyk – Puch, Etgens, Florek, Musiał, Mąka, Ryś, Kurek, Sobczak (60 Postrożny), Kulewicz, Król.

W nowym sezonie Małopolska Liga Juniorów starszych i juniorów młodszych zostaną rozdzielone i dlatego mistrz PPPN w tej kategorii wiekowej KS Zakopane rozgrywał baraż z mistrzem grupy nowosądeckiej. Początek meczu przy w Zakopanem na stadionie przy ulicy Orkana należał do gości, ale jedynym zagrożeniem dla bramki Paszudy były rzuty rożne. Tymczasem po kwadransie przewagi Limanowian zakopiańczycy przeprowadzili kontrę, w której strzał Kozickiego tylko „ostemplował” poprzeczke. Od tego momentu mecz się wyrównał. W 26 minucie zakopiańczycy mieli kolejną okazję, ale strzał Bukowskiego nieznacznie minął bramkę gości. Końcówka pierwszej połowy to ponownie przewaga Limanovii. Najlepszy i najwyższy na boisku Kurek kilka razy przedarł się przez obronę zakopiańczyków, ale bramka nie padła. Początek drugiej połowy znowu przynosi przewagę gości. W 58 minucie gola mogą jednak gospodarze, jednak po szybkiej akcji Broda przeniósł piłkę nad poprzeczką. W rewanżu Kulewicz był bliski zdobycia gola. W 70 minucie Limanovia przeprowadziła najładniejszą akcję meczu. Piłka szybko wędrowała od nogi do nogi, a na 12 metrze trafia do wprowadzonego na boisko Postrożnego. Jego strzał wylądował na poprzeczce. W trafieniach w poprzeczkę był remis i takiż sam rezultat spotkania.

Baraż o wejście do MLJ starszych

Poroniec Poronin – Dunajec Nowy Sącz 2-0 (1-0)
1-0 Chrobak 25,
2-0 Łukaszczyk 75.

Sędziował: Mariusz Wrażeń z Gorlic.
Żółte kartki: Łukaszczyk, Cudzich, Gutt – Guzy, Marcin Duda.
Widzów 180.

Poroniec:
Maciej Duda – Kaliciecki, Arend (65 Rzeszutko), G. Nowak, Skraba, Guzy, Berowski, Marcin Duda (70 Śmietana), Pawliszak (30 Iwruski), Faron, D. Nowak.

Dunajec:
Stachoń – P. Pawlikowski, Cudzich, Łukaszczyk (90 Michał Stasik), J. Gutt, Rzadkosz, Kliś (70 P. Gutt), Denić (85 M. Pawlikowski Bulcyk), Grela, Chrobak, J. Stasik.

Juniorzy Porońca wygrali pierwszy barażowy mecz o wejście do MLJ starszych z Dunajcem Nowy Sącz. Wygrali 2-0 z faworyzowanym zespołem, bo byli w tym spotkaniu po prostu lepsi. Poronianie zagrali kapitalne spotkanie i przy większym boiskowym doświadczeniu mogli ten mecz wygrać wyżej. W pierwszych 15 minutach Dunajec miał przewagę w polu, ale stuprocentowej sytuacji nie stworzył. Po kwadransie trema opadła z drużyny Porońca i to gospodarze zaczęli atakować. Najpierw Łukaszczyk nieznacznie spóźnił się do piki i zderzył się z bramkarzem Dunajca na granicy pola karnego. Później zza pola karnego strzelał Marcin Grela, było to jednakże zbyt lekkie uderzenie. W 20 minucie obrońca Dunajca zablokował Grelę, gdy ten składał się do strzału. Gospodarze domagali się rzutu karnego. W 25 minucie Poroniec wykonywał rzut różny. Pierwsze podanie obrońca Dunajca ponownie wybił na róg. Za drugim razem podanie Rzadkosza było już na tyle precyzyjne, że po nim Chrobak uderzając piłkę głową zdobył bardzo ładną bramkę. Goście nie mogąc sforsować obrony gospodarzy próbowali strzałami z dystansu sprawdzić na bramce Stachonia, ale tego dnia golkiper Porońca był świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć. Między 30 a 40 minutą goście zyskali inicjatywę, ale właśnie w tym okresie gospodarze po świetnej kontrze mili olbrzymią szansę na zdobycie gola. Strzał Łukaszczyka nieznacznie poszybował nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy Stachoń popisał się kapitalną interwencją po strzale Guzego a chwilę później ten sam zawodnik przeniósł piłkę nad poprzeczką będąc z dogodnej pozycji 4 metry od bramki.

Marcin Grela przy piłce

Początek drugiej odsłony spotkania znowu należał do gości. Świetną okazję na wyrównanie miał syn trenera drużyny Dunajca Szymon Śmietana, jednak w ostatniej chwili zablokował go J. Gutt. W 70 minucie bramkarz gości wyszedł poza pole karne do zagranej długiej piłki i wybił futbolówkę, ale wprost na nogę Chrobaka. Ten uderzył natychmiast z 35 metrów, ale wracający do bramki Maciej Duda jakimś cudem wybił to uderzenie na róg. W 75 minucie świetna akcję przeprowadził M. Grela. Zbiegł z piłką z lewego skrzydła do środka i zagrał w uliczkę do Rzadkosza. W jednym momencie Rzadkosz i Łukaszczyk znaleźli się sami przed bramkarzem Dunajca. Rzadkosz mógł strzelać, ale zagrał do partnera, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. W końcówce meczu najwięcej kłopotu gospodarzom sprawiał, Iwruski, ale obrońcy Porońca zawsze w ostatnim momencie umieli go powstrzymać natomiast Mateusz Chrobak w sytuacji sam na sam ciągniony za koszulkę wyrwał się obrońcy, ale też stracił kontakt z piką. Poroniec we wtorek pojedzie do Nowego Sącza z niezłą zaliczką, ale poronian czeka trudne zadanie utrzymania wywalczonej przewagi.

Dariusz Mazur prezes PPPN (po lewej) i trener Porońca Maciej Ejsmond

Dariusz Mazur prezes PPPN (po lewej) i kapitan Porońca Łukasz Rzadkosz

Baraż o wejście do ML trampkarzy młodszych

Lubań Maniowy – Dunajec Nowy Sącz 1-9
(1-5)
Bramki: Firek 24 – Kęska 12, 13, Kuriata 15, 23, 48, S. Sikora 18, Zieliński 37, 38, Kurowski 48.
Sędziował: Łukasz Królczyk z Nowego Targu.

Lubań: A. Sikora – Kobylarczyk, A. Jandura, M. Jandura, Plewa, Hryc, P. Sikora, Grywalski, Bukowski, J. Potoniec, Firek, A. Potoniec, Kowalczyk, Kuruc, Knapczyk.
Dunajec: Hylczak – Migacz, Rosiek, Kurowski, Filipiak, Legutko, S. Sikora, Olsznecki, Kuriata, Król, Gancarczyk, Kęska, Szczepański, Majchrowski, Kuźma, Zieliński.

Trampkarze młodsi Lubania Maniowy mistrz podhalańskiej ligi był bezradny w stosunku do trampkarzy młodszych Dunajca Nowy Sącz i maniowianie przegrali aż 9-1. To przesadza awans młodych piłkarzy z Nowego Sącza do MLT młodszych.

Trampkarze starsi Orawy Jabłonka mistrzowie podhalańskiej II ligi trampkarzy oddali mecze barażowe walkowerem.