08.07.2012 | Czytano: 1696

Zostały bez medalu (+ zdjęcia)

Dobiegła końca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt, której boje toczyły się w Nowym Targu. Złoty medal przypadł ekipie z Wielkopolski, która pokonała w finale rewelację turnieju, Podkarpackie. Zabrakło miejsca na pudle dla Małopolski.

Małopolanki przegrali starcie o brązowy medal z Pomorzem. Ich gra postawiała mnóstwo do życzenia. Chociaż do przerwy można było być optymistycznie nastawionym. Mimo sporej liczby prostych błędów, gospodynie prowadziły dwoma punktami. Nieszczęście rozpoczęło się w trzeciej ćwiartce. Jak się później okazało, była to kluczowa część meczu dla końcowego rezultatu.
Podobnie jak w półfinałowym spotkaniu zabrakło gry zespołowej. Indywidualne popisy, szczególnie w kluczowych momentach potyczki, nie przynosiły wymiernych korzyści drużynie. Mimo to Małopolanki w czwartej ćwiartce doszły rywalki. W 35 minucie przegrywały tylko 53:51, ale znowu powtórzyła się sytuacja z półfinałowego spotkania. Drużyna wystraszyła się, że może wygrać. Zaczęła podejmować złe decyzje. O chłodnej głowie już nie wspomnę. Niektóre zawodniczki chciały się chyba wypromować, bo same próbowały kończyć akcje. Nieraz z ekwilibrystycznej pozycji, co oczywiście raz na kilka rzutów szczęśliwie udawało się trafić. To była woda na młyn rywalek, który odzyskiwały piłkę. Beznadziejnie graliśmy na deskach. Przegraliśmy je 27:52. Przeciwniczki zdobyły 21 punktów z drugiej szansy. My tylko cztery „oczka”! Było sporo strat aż 17, ale za to lepsze nasze były w przechwytach (16:9).

Małopolskie – Pomorskie 62:70 (15:13, 17:17, 11:21, 19:19)
Małopolskie: Kozieł 4, Tatar 5, Piędel 24 (1x3), Ostasiewicz 11 (1x3), Kocaj, Domaradzka 1, Lasyk 2, Ruta, Florek 2, M. Sotwin 2, Z. Sotwin 4, Wala 7.

Finał:  Podkarpackie – Wielkopolskie 60:90 (18:28, 17:24, 10:26,15:12)