12.06.2012 | Czytano: 2767

Bardzo dobry weekend JMP.race(+zdjęcia)

W sobotę 9 czerwca na ekstremalnie wymagającej trasie długości 110km z przewyższeniem ponad 2000m, odbył się wyścig szosowy z serii DSR Road Maraton. Start i meta wyścigu ulokowane były w Nowym Wiśniczu, a trasa biegła drogami powiatów bocheńskiego, limanowskiego i brzeskiego.

Na starcie stanęło 130 zawodników. Najszybciej linię mety przeciął Krzysztof Lewandowski z Krakowa, przed Marcinem Korzeniowskim (Kraków) i Kamilem Majem (Lublin). Na czwartym miejscu finiszował Piotr Biernawski (Nowy Targ), zajmując jednocześnie 3 miejsce w kategorii B.

Z kolei w niedzielę w Wierchomli w gminie Piwniczna – Zdrój odbyła się czwarta edycja cyklu górskich maratonów MTB Cyklokarpaty. Bardzo wymagająca trasa, opady deszczu, a co za tym idzie, duże błoto, przysporzyły kolażom nie lada kłopotów. Na starcie pojawili się czołowi małopolscy maratończycy. Konkurencja była duża. Nowotarżan reprezentował liczny skład startujący na wszystkich dystansach. I tak w klasyfikacji generalnej team’ów JMP.race uplasował się na trzeciej pozycji ustępując pola jedynie utytułowanemu OPTeam i Jasielskiemu Stowarzyszeniu Cyklistów.