03.04.2009 | Czytano: 2666

Rozlosowano Puchar Podhala(+zdjecia)

Śniegu coraz mniej, a więc sezon piłkarski na Podhalu czas zacząć. Tradycyjnie już przed rozpoczęciem drugiej rundy działacze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki w trzech klasach seniorów i juniorów oraz Pucharu Polski na szczeblu podhalańskim ( tzw. Puchar Podhala), zwołali zebranie organizacyjno - konsultacyjne.

Dowiedzieliśmy się, że piłkarską wiosnę rozpocznie Puchar Podhala od trzeciej rundy wstępnej. Z dwóch pierwszych rund wyłoniono 13 zespołów, z których cztery muszą zostać wyeliminowane, by – wspólnie z siedmioma drużynami z wyższych lig – utworzyć „szesnastkę”. Dokonano więc losowania czterech par. Sierotka „Marysia”, w którą wcieliła się sędzina Justyna Twardosz, skojarzyła następujące pary:
ZOR Frydman – Jarmuta Szczawnica,
Wierchy Lasek – Huragan Waksmund,
Napravia Naprawa – Lepietnica Klikuszowa,
OSP Chabówka – LKS Szaflary.
Terminy spotkań ( 5, 11 i 13 kwietnia) do ustalenia między klubami.

W trakcie zebrania Komisje - Gier i Dyscypliny oraz Sędziowska ( rozporządzeniem MZPN zniknęła nazwa Wydział) zapoznały przedstawicieli klubów z nowymi regulaminami MZPN i obostrzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa na obiektach sportowych. Niektórzy przyjmowali „nowinki” śmiechem, inni reagowali na nie bardzo nerwowo. - Oni już nie mają co robić na górze, że wymyślają takie rzeczy? – pytał jeden z przedstawicieli klubów. - Takimi decyzjami poziomu piłkarstwa nie podniosą. Po co nam takie zaostrzenia w takich klasach rozgrywkowych. Przecież ledwie wiążemy koniec z końcem. My jesteśmy amatorzy, nie zawodowcy – dorzucali inni.


prezes PPPN Dariusz Mazur i „sierotka” Justyna Twardosz

Co ich tak zbulwersowało? Nowe wytyczne - wydzielenie sektora dla gości, autokarów i osób funkcyjnych, nagłośnienie i prowadzenie spikerki, a najbardziej kontrola osobista kibiców i…depozyt.

Zapoznano też zebranych z terminarzem rozgrywek. Najwcześniej, bo już 14 kwietnia na boiska wybiegną juniorzy i juniorzy młodsi I ligi. Najwyższa na Podhalu, klasa A rusza 19 kwietnia. W rundzie inauguracyjnej zmierzą się: ZOR Frydman – Huragan Waksmund, Lubań Tylmanowa – Bystre Nowe Bystre, Czarni Czarny Dunajec – Jarmuta Szczawnica, Skawianin Skawa – Przełęcz Łopuszna, Sokolica Krościenko- LKS Szaflary, Dunajec Ostrowsko – Lepietnica Klikuszowa, Jordan Jordanów – Szarotka Nowy Targ.

Futboliści rywalizujący w rozgrywkach klasy B wybiegną na murawę tydzień później, czyli 26 kwietnia. Klasa C zainauguruje rundę wiosenną 3 maja.

Tekst + foto Stefan Leśniowski 

KomentarzeTabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 8 24
2. Orawa Jabłonka 7 19
3. Bór Dębno 8 18
4. AP Wisła Czarny Dunajec 8 15
5. Przełęcz Łopuszna 8 14
6. Czarni Czarny Dunajec 8 10
7. Wierchy Lasek 8 10
8. Zakopane 8 10
9. Skalni Zaskale 8 9
10. Granit Czarna Góra 8 8
11. GKS Łapsze Niżne 8 7
12. Dunajec Ostrowsko 8 6
13. Lokomotiv Chabówka 7 5
14. Jarmuta Szczawnica 8 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama