Okolicznościowe spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości p. Stanisławy i Józefa Buksa wraz z synem Marcinem. Licznie przybyli zawodnicy z rodzinami oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło między innymi Starosty Myślenickiego p. Józefa Tomali, Przewodniczącego Rady Powiatu Myślenickiego p. Henryka Migacza i Wójta Gminy Lubień p. Kazimierza Szczepańca wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubień p. Stanisławem Biedrończykiem oraz Prezesa Małopolskiego Związku Kolarskiego p. Marka Kosickiego. Licznie przybyli również sponsorzy w osobach p. Marka Kościelniaka z małżonką, p. Dariusza Sutora z małżonką, p. Leszka Mika z małżonką, p. Władysława Handzel, p. Jadwigi Rypel p. Beaty Zaręba oraz p. Zbigniewa Krausa, który zadbał również o uwiecznienie uroczystości na wspaniałych fotografiach. Nie mogło oczywiście zabraknąć proboszcza ks Ryszarda Pawlusia i p. Jerzego Kołpaka - dyrektora Gimnazjum w Skomielnej Białej wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego jak również p. Marty Augustyn i radnych wsi tj. p. Andrzeja Bala, Marii Bal i p. Zofii Rabskiej oraz oczywiście sołtysa wsi p. Jana Macioła.
Przybyłych gości, zawodników oraz wszystkich zebranych przywitał Prezes Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała p. Edward Bal.
Następnie odbyła się krótka prezentacja przedstawiająca polskie i zagraniczne osiągnięcia zawodników. Do najważniejszych, choć oczywiście nie jedynych sukcesów, zaliczyć należy:
- Tytuł Mistrzyni Polski MTB w kategorii juniorek zdobyty przez Monikę Żur podczas Mistrzostw Polski w Kielcach. Zawodniczka ta zdobyła także tytuł Mistrzyni Polski MTB LZS oraz Mistrzyni Małopolski w przełajach i II V-ce Mistrzyni Małopolski MTB. Monika, kolejny rok z rzędu, otrzymała również powołanie do kadry Polski MTB i reprezentowała nasz kraj podczas Mistrzostw Europy gdzie wywalczyła 10 pozycję. Jeszcze lepiej poradziła sobie podczas Mistrzostw Świata na których uplasowała się na 8 pozycji. Nie licząc srebrnego medalu Mai Włoszczowskiej, to osiągnięcia Moniki były najlepszymi rezultatami ze wszystkich polskich zawodniczek.
- Tytuły Mistrzów Polski MTB LZS zdobyte przez Roberta Srokę w kat. orlik, Patrycję Lewandowską w kat. orliczka i Agnieszkę Bal w kat. juniorek młodszych. Robert Sroka wywalczył również II V-ce Mistrzostwo Małopolski na szosie w wyścigu ze startu wspólnego. W tej samej konkurencji Patrycja Lewandowska sięgnęła po Mistrzostwo Małopolski natomiast w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła tytuł II V-ce Mistrzyni Małopolski. Agnieszka Bal to również II V-ce Mistrzyni Małopolski na szosie ze startu wspólnego oraz druga zawodniczka wyścigu o Puchar Prezesa PZKol. podczas Mistrzostw Polski w Kielcach i trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej Plus Grand Prix MTB.
- Tytuł Mistrzyni Małopolski i Mistrzyni Makroregionu MTB wywalczone przez Kaję Karkula w kategorii młodziczek. Zawodniczka ta w mijającym sezonie w wyścigach MTB nie miała sobie równych w Polsce pewnie sięgając również po Puchar Prezesa PZKol podczas Mistrzostw Polski w Kielcach oraz wygrywając klasyfikacje generalne takich prestiżowych zawodów jak m. in. Plus Grand Prix MTB, Puchar Szlaku Solnego, Puchar Tarnowa czy Międzynarodowe Zawody MTB w Lubawce. Jej udziałem stały się również tytuły Mistrzyni Małopolski na szosie w jeździe indywidualnej na czas, V-ce Mistrzyni Małopolski na szosie ze startu wspólnego i V-ce Mistrzyni Małopolski w przełajach.
- Tytuły II V-ce Mistrza Małopolski MTB wywalczone również przez Bartosza Dziadkowca wśród młodzików i Jakuba Surówkę w gronie elity mężczyzn.
Nie mniej znaczące wyniki osiągali najmłodsi zawodnicy klubu, którzy wielokrotnie stawali na podium podczas szeregu zawodów organizowanych na terenie Małopolski. Licznie okupowali również podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Szlaku Solnego. Ci najmłodsi adepci kolarstwa odnieśli ogromny sukces w zawodach Nutella Mini Tour de Pologne odbywających się równolegle z wyścigiem Tour de Pologne. W klasyfikacji drużynowej Szkół Gimnazjalnych zajęli 2 miejsce w Cieszynie i 3 w Zakopanem. Jeszcze lepiej poradzili sobie w klasyfikacji szkół podstawowych zdobywając I miejsce w wyścigu w Zakopanem oraz 2 miejsce w Cieszynie. Na te sukcesy złożyły się osiągnięcia drużyny w składzie: Jarosław Żur który zwyciężył w Zakopanem i był drugi w Cieszynie, Kaja Karkula – dwukrotnie druga, Dawid Bala, Łukasz Marszałek, Barbara Buksa, Bartosz Dziadkowiec, Dominik Burtan, Jakub Kościelniak, Szymon Byk i Michał Bal.
Kolejnym sukcesem tych zawodników był start w wyścigu o srebrny Pierścień Krakowa, który odbywał się na rynku w Krakowie jako wielka Gala Rowerowa rozpoczynająca Małopolski Wyścig Górski. Na rundzie wokół krakowskiego runku bardzo dobrze zaprezentował się Adam Pędzimąż w kategorii 9-10 lat finiszując na 2 miejscu. W tej samej kategorii Łukasz Marszałek był trzeci a Krzysztof Polaniak - czwarty. W kategorii żak Jarosław Żur ukończył rywalizację na drugiej pozycji a Dawid Bala był czwarty.
Omawiając osiągnięcia zawodników nie zapomniano również o najstarszych adeptach kolarstwa czyli tzw. Mastersach. I tutaj KS Luboń miał powody do dumy gdyż czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej m. In. Pucharu Szlaku Solnego czy Pucharu Tarnowa zajmowali Józef Rabski, Bogusław Dziadkowiec, Tadeusz Wacławik i Marek Karkula. Zawodnicy ci z powodzeniem startowali również w innych wyścigach w Polsce i na Słowacji.
Ogółem w sezonie 2011 zawodnicy „Lubonia” wzięli udział 25 wyścigach MTB, 13 wyścigach szosowych, oraz 2 przełajach startując w zawodach w Polsce, Austrii, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Zdobyli 5 medali Mistrzostw Polski (w tym 4 tytuły Mistrza Polski LZS) oraz 13 medali Mistrzostw Małopolski (w tym 2 tytuły Mistrza Małopolski). Wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i zajmowali czołowe lokaty podczas wyścigów na terenie Małopolski, Polski i Europy.
Gratulując osiągnięć Prezes „Lubonia” p. Edward Bal wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy. W rewanżu młodzi kolarze podziękowali swemu opiekunowi za zaangażowanie i umożliwienie spełniania marzeń. Słowa podziękowania i drobne upominki skierowane zostały również do wszystkich sympatyków wspierających działalność klubu.
O zaprezentowanych osiągnięciach z uznaniem wypowiadali się zaproszeni goście w tym Starosta Myślenicki p. Józef Tomal, który ze szczególnym podziwem mówił o wspaniałej „rodzinie kolarskiej”, czyli wszystkich ludziach dobrej woli zebranych wokół K.S. „Luboń” Skomielna Biała. W podobnym tonie wypowiadał się również Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego p. Marek Kosicki. O swoim wparciu dla klubu w przyszłym sezonie zapewniali natomiast Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec i Dyrektor Banku BGŻ w Myślenicach p. Beata Zaręba. Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego p. Henryk Migacz stwierdził natomiast, że legendarny trener polskich kolarzy Henryk Łasak z pewnością jest dumny, że zawodnicy sekcji kolarskiej jego imienia osiągają tak wspaniałe rezultaty.
Tradycję spotkań, podsumowujących zakończony sezon, stało się wspólne zdjęcie zawodników i wszystkich osób wspomagających działalność klubu.
W ten oto sposób sezon 2011 sekcji kolarskiej im. H. Łasaka w Skomielnej Białej został oficjalnie zakończony.
A oto lista wszystkich zawodników Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej, którzy tak godnie reprezentowali barwy klubu w sezonie 2011.
Masters III: Józef Rabski, Tadeusz Wacławik
Masters II: Bogusław Dziadkowiec, Marek Karkula
Elita mężczyzn: Jakub Surówka
Kobiety Open: Patrycja Lewandowska
Orlik: Paweł Wacławik, Robert Sroka
Junior: Maciej Bielak, Tomasz Bal
Juniorka: Monika Żur
Junior Młodszy: Piotr Pitek, Mateusz Filipiec, Jarosław Witkowski, Krystian Musielak
Juniorka Młodsza: Agnieszka Bal, Justyna Latawiec
Młodzik: Dominik Burtan, Michał Bal, Bartosz Dziadkowiec, Jakub Kościelniak, Szymon Byk
Młodziczka: Kaja Karkula, Wioleta Żur
Żak: Jarosław Żur, Maciej Biedrończyk, Dawid Bala, Barbara Buksa
Dzieci 9-10 lat: Adam Pędzimąż, Łukasz Marszałek, Krzysztof Polaniak
Autor zdjęć: Zbigniew Kraus