07.08.2010 | Czytano: 1234

Skuteczna Copacabana (+zdjęcia)

W ulewnym deszczu, w świetle błyskawic i przy akompaniamencie grzmotów rozpoczęła zmagania grupa G nowotarskiego Mundialu. Wydawało się, że zawody nie zostaną dokończone, ale natura zlitowała się nad organizatorami i pozostałe cztery mecze odbyły się w znośnych warunkach.

Dwa zespoły zdominowały grupę – Copacabana i Skawa. Pierwszy zespół, mieszanka piłkarzy z Nowego Targu i Czarnych Pum z Zakopanego szalał na boisku. Miał wyśmienitą skuteczność. 24 razy zmusił bramkarzy przeciwników do wyjęcia piłki z siatki. Z koli ich golkiper tylko dwa razy zmuszony został do kapitulacji. Porońcowi Copacabana zaaplikowała 12 goli, prowadząc po pierwszej odsłonie 7:0! Momentami bawiła się z przeciwnikiem w kotka i przestraszoną myszkę. Podobnie było z Podhalem, przy okazji urządziła sobie bramkowe łowy. Nowotarżanie nie znaleźli środków, by chociaż raz uszczypnąć rywala. Za to dziewięć razy dali się trafić.

Podhale nie dało też rady Skawie i Porońcowi. Próbowało grać ostro, ale sędziowie szybko wkraczali do akcji i odsyłali zawodników na dwuminutowe kary.

Drugie miejsce premiowane awansem do 1/8 finału wywalczyła Skawa. Zespół ten reprezentowali piłkarze Skawianina ( spadkowicz z klasy A) i Orkana Raba Wyżna. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Grali spokojnie, nie napalali i nie urządzali bramkowych łowów, niemniej nie mieli problemów z wypunktowaniem Podhala i Porońca.

Piłkarze Copacabany i Skawy już po dwóch spotkaniach przyjmowali gratulację awansu do dalszej fazy Mundialu. Los sprawił, iż w ostatnim meczu doszło do wzajemnej konfrontacji. Był to smakowity deser. Było w tej potyczce wszystko co cieszy oko kibica. Piękne akcje, strzały z dystansu i z najbliższej odległości, parady bramkarzy i wynik trzymający w napięciu do ostatnich minut. Trzeba przyznać, że piłkarze szanowali nogi, grali fair play. Jeszcze 7 minut przed końcowym gwizdkiem zanosiło się na niespodziankę. Skawa prowadziła 1:0 i miała sytuacje, by z kontrataków skarcić rywala. Ten jednak naciskał ze zdwojoną siłą, a końcówkę miał zabójczą. Zdobył dwie szybkie bramki, a trzecią dorzucił w ostatniej minucie.