30.06.2010 | Czytano: 1710

Czerwono w Jodłowniku

W pierwszym barażowym meczu o szóstą ligę ludźmierski Wiatr uległ LKS Jodłownik na wyjeździe 1:2. Zważywszy, iż od 72 minuty grał w dziewiątkę, to niezły wynik przed niedzielnym rewanżem.

Bez respektu rozpoczęli spotkanie ludźmierzanie. Nie myśleli ustawiać muru obronnego, ale prowadzili otwartą grę. Mogą tylko żałować dwóch świetnych okazji, które mogły ustawić mecz. Obu nie wykorzystał W. Siuta. Już w 4 minucie prostopadłym podaniem do narożnika szesnastki obsłużył go Bobek, a uderzenie z pierwszej piłki sprawiło sporo kłopotów golkiperowi miejscowej jedenastki. 10 minut później ten sam duet rozklepał defensywę rywala, ale tym razem strzał W. Siuty minimalnie przeszedł obok słupka. Niewykorzystane sytuacje się zmieściły. W 22 minucie zabawa ludźmierzan z piłką drogo ich kosztowała. Gargas natychmiast po przechwyceniu futbolówki prostopadle podał do Wąsowicza, a ten przelobowal Byrnasa. Od tego momentu lekką przewagę osiągnęli miejscowi, dłużej grali piłką, ale nie wypracowali sobie klarownej sytuacji. Jedynie w 43 min. strzał z dystansu ( ca 35 metrów) A. Gargasa ostemplował poprzeczkę.

Szybko po przerwie goście doprowadzili do wyrównania. Słaboń otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. Od tego momentu rozgorzała walka na całego. Inicjatywę posiadali jednak ludźmierzanie, ale piłkarze z Jodłownika mieli sprzymierzeńca w arbitrze. Ten w 62 minucie podarował im rzut karny, za rzekomy faul Czai. Gospodarze go nie wykorzystali. Lizak trafił w poprzeczkę. Przełomowym momentem była 72 minuta, kiedy to z boiska wleciał Mrożek i Kubicz ( druga żółta). 2 minuty później gospodarze zdobyli gola, po wolnym wykonywanym z 16 metrów. J. Gargas idealnie przymierzył i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, a tymczasem, to przyjezdni byli bliżsi wyrównania.

LKS Jodłownik – Wiatr Ludźmierz 2:1 (1:0)
Bramki: Wąsowicz 22, J. Gargasz 74 – Słaboń 49.

Żółte kartki: Czaja, Kubicz.
Czerwone kartki: Mrożek, Kubicz 72 min. druga żółta,

Jodłownik: Basta – Pazdan, M. Pazdur, Józkowicz, Pociecha, A. Gargas (60 Pasionek), J. Gargas, Lizak, D. Pazdur, M.Sara, Wąsowicz
Wiatr: Byrnas – Handzel, Mrożek, Kubicz, Czaja (74 Granat), Luberda (46 Słaboń), Bobek, Dobrzyński (46 Rajczak), Borkowski (78 Cebulski), W. Siuta, J. Siuta.