28.06.2010 | Czytano: 2183

Klasa B: W strumieniach szampana(+zdjecia)

AKTUALIZACJA ZDJĘĆ: Rozgrywki w klasie B dobiegły końca. Piłkarze z Chabówki już dużo wcześniej kąpali się w bąbelkach szampana. Awans do klasy A to historyczny sukces. Za to w grupie wschodniej walka trwała do ostatniej kolejki. Zapora rywalizowała w Przełęczą. Łopuszanie w ostatniej kolejce polegli 0:4 piłkarzom za miedzy (Dunajec), a ponieważ kluszkowianie pokonali Grom 5:1, to nad zaporą wybuchły korki od szampana. Kluszkowianie po latach wracają w szeregi A-klasowców.

KLASA B - ZACHÓD:

KS II Zakopane – KS Chabówka 0:5 (0:1)
Bramki: Kamil Rapacz 56, 75, samobójcza 2, M. Zając 67, Krzysztof Rapacz 83.
Sędziował Marcin Niewiarowski z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: Broda, Fąfrowicz, G. Lesk – Książek.
Czerwona kartka: Sutor – 81 min. za niesportowe zachowanie.
Zakopane: Czeluśniak – K. Sowa, Wszołek, Szczepaniak, Fąfrowicz, Zembol, G. Lesk, Puchala (55 Dudzik), M. Leks, Leniewicz, Broda.
Chabówka: Kaliński – Krzysztof Rapacz, Mrożek, M. Zając (80 Drzyzga), Sutor, J. Zając, Książek, Dunajski (47 Kamil Rapacz), Sumara (58 Czyszczoń), Walczak, Filipek.

Dla piłkarzy z Chabówki był to jedynie prestiżowy pojedynek. Już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo i awans. Być może dlatego, że spotkanie było o przysłowiowy dym z fajki, było ciekawe, szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze posiadali optyczną przewagę, próbowali odrabiać straty, po samobójczym trafieniu już w 2 minucie. Goście schowani byli za podwójną gardą, ale jak trzeba było to kontrowali. Dwa gole po przewie zdobyli po błędzie bramkarza i to odebrało zakopiańczykom ochotę do „stawiania się”.
(mar)

Korona Piekielnik – Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 3:6 (1:3)
Bramki: Chowaniec 10, Dzielawa 65, Konieczny 66 – W. Bukowski 22, 70, 79, B. Ciagwa 9, Halcarz 33, samobójcza 85.
Sędziował Piotr Bukowski z Zakopanego.
Korona: Buk – Moniak, Hraca, R. Gacek (60 Bielański), Szczerba, Miesiarczyk, Konieczny, Mierzwa, Madziar, Chowaniec, Dzielawa.
Skałka: M. Gacek – Babik, M. Ciągwa, Halcarz, N. Bieda, Bienas, Urbaś, S. Bukowski, R. Bieda, W. Bukowski, B. Ciągwa.

Goście rozpoczęli od mocnego akcentu, gdyż w 9 minucie objęli prowadzenie. B. Ciągwa wykorzystał gapiostwo defensywy Korony i plaskiem strzałem po ziemi pokonał Buka. Skałka z prowadzenia cieszyła się zaledwie minutę. M. Gacek ”wypluł” piłkę przed siebie, a nadbiegający Chowaniec ulokował ją w siatce. 5 minut później Madziar mógł odpowiedzieć, lecz z 10 metrów, w sytuacji oko w oko trafił wprost w bramkarza. W 40 min. skopiował swój wyczyn. W 22 minucie W. Bukowski uderzył zza szesnastki i piłka po rękach bramkarza zerwała „pajęczynę”. 11 minut później Halcarz rzucił piłkę za kołnierz Bukowi.

Po zmianie stron beniaminek z Piekielnika ruszył do ofensywy. W 49 min. Dzielwa minimalnie chybił, ale już w 65 min. przyjmował gratulacje. Trafił w okienko. Niespełna minutę później było już 3:3. Konieczny minął trzech obrońców i posłał futbolówkę do siatki obok wybiegającego bramkarza. Gospodarze byli w siódmym niebie i zapomnieli o obronie. To, że nie jest monolitem udowodnił im W. Bukowski, który urządził sobie slalom między nimi i wpakował piłkę do bramki. W kolejnej akcji posadził obrońców na murawie i znowu w geście triumfu wzniósł ramiona do góry. Starzy bywalcy nowotarskiego lodowiska pamiętają Wojtka z lodowych popisów. Grał w juniorach MMKS. Ostatniego gola w sezonie Korona straciła po samobójczym strzale, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
(tadb)

Grel Trute – Skalni Zaskale 0:4 (0:1)
Wierchy Lasek – Podhale Nowy Targ 1:3 (1:0)
Delta Pieniążkowice – Szarotka Rokiciny Podhalańskie 2:4 (1:0)
Janosik Sieniawa – Podgórki Krauszów 4:0 (0:)

KLASA B - WSCHÓD

Zapora Kluszkowce - Grom Morawczyna 5:1 (2:0)

Zapora: Królczyk(60-Ślęzak)-M.Jandura, Sikora, Firek, K.Potoczak- M.Potoczak, Hołyst, R.Jandura, Krzystyniak-Kobylarczyk, Skupień

Zapora chcąc awansować do A-klasy musiała wygrać u siebie z Morawczyną i tak też się stało. Podopieczni Czesława Hołysta pewnie pokonali Grom Morawczynę aż 5-1. Zapora od samego początku miała ogromna przewagę, już po 10 minutach był 2-0. Druga część spotkania była już tylko formalności, a kibice zgromadzeni na stadionie czekali tylko na końcowy gwizdek arbitra. Gdy on się rozległ na boisku pojawili się sympatycy Zapory którzy razem z zawodnikami chcieli świętować historyczny awans. W ruch poszły szampany które lały się bardzo długo. Zapora zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu z dwu punktową przewaga na drugim Dunajcem. Przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż Zapora ma w składzie ma kilku znakomitych zawodników którzy godnie reprezentowali Lubań Maniowy na czwartoligowych boiskach (Rafał Jandura, Dominik Firek, Krzysztof Potoczak) a po za tym w składzie znajduje się wielu byłych juniorów "górali" przez co w sezonie 2010/11 Zapora Kluszkowce będzie bardzo grozna i jeśli dodam że może powalczyć takim składem nawet o awans chyba nie zgrzeszę.