15.06.2010 | Czytano: 1755

Podhalańskie ligi młodzieżowe (+zdjecia)

AKTUALIZACJA ZDJĘĆ: Juniorzy Lubania Maniowy zostali mistrzami Podhalańskiej I ligi. Swój sukces zawdzięczają niewątpliwie równej formie przez większą część sezonu, chociaż końcówkę rozgrywek podopieczni trenera Zbigniewa Jaworskiego mieli zdecydowanie nieudaną. Przed kilkoma dniami polegli w Zakopanem teraz na zakończenie rozgrywek przegrali ważny mecz w Klikuszowej...

PODHALAŃSKA I LIGA JUNIORÓW
...Ważny, bo gdyby juniorzy Jordana Jordanów wygrali w Szaflarach i dwa zaległe spotkania to oni zostaliby mistrzami Podhalańskiego Podokręgu w sezonie 2009/10. Tak się nie stało, bo Jordan przegrał już pierwszy z trzech meczów. Niezależnie od wyników zaległych spotkań Lubań Maniowy został mistrzem i będzie reprezentował nasz Podokręg w barażach o wejście do Małopolskiej Ligi. Ostatnie wyniki maniowian rodzą obawy o wynik konfrontacji z najlepszą drużyną z nowosądeckiej I ligi.

XXII kolejka.
Biali Biały Dunajec – Przełęcz Łopuszna 0-2
drużyna Przełęczy nie wyszła na druga połowę spotkania.
Bramki: Bienias 29, Hołyst 39.

Sędziował: Zbigniew Batkiewicz z Nowego Targu.

Biali: Ignasiak – Łukaszczyk, Stasik, Majerczyk, Bafia, Skupień, Galica, Dańko, Szczepaniak, Walkosz-Klyta, Galica-Dorula.
Przełęcz: Kolasa – Hornik, Zajączkowski, Galarowicz, Łęczycki, Ciężobka, Hołyst, Wincek, Drożdż, Bienias, Chmielak.

Dziwną decyzję podjęło kierownictwo Przełęczy Łopuszna w przerwie meczu w Białym Dunajcu. Drużyna juniorów Przełęczy w pierwszych 45 minutach prowadziła z gospodarzami 2-0 i wiele wskazywało na to, że goście wygrają. Tymczasem na drugą część meczu goście nie wyszli na boisko i sędziowie po odczekaniu regulaminowego czasu zakończyli spotkanie. Prawdopodobnie zostanie on zweryfikowany, jako walkower dla gospodarzy. Trudno znaleźć bardziej kuriozalną decyzję niż taka, że wygrywająca drużyna opuszcza boisko przed upływam regulaminowego czasu. Jak nas poinformował sędzia prowadzący to spotkanie Zbigniew Batkiewicz trener Przełęczy po konsultacji z zawodnikami podjął taką decyzję obawiając się o bezpieczeństwo swoich graczy. Jeżeli takie istotnie były powody niedokończenia spotkania to WG PPPN będzie miał trudny problem do rozstrzygnięcia.

Lepietnica Klikuszowa - Lubań Mniowy 2-1 (2-1)
Bramki: R. Antolak 5, Plewa 30 – D. Firek 14.

Sędziował: Krzysztof Haniaczyk z Zakopanego.
Żółta kartka: Ziemba.

Lepietnica: M. Jaróg – Chorążak, Józefczak, M. Bryja, Żółtek, Bystrzyk, R. Antolak, Plewa, H. Jaróg, Ł. Matuszek, Ziemba.
Lubań M.: Sikora – Gorlicki, Ostachowski, W. Firek, Wrocławiak, Słodyczka, Jarząbek, Babiak, Klimczak (55 Bibro), Bednarczyk, D. Firek.

Wygrana w Klikuszowej gwarantowała juniorom Lubania Maniowy pierwsze miejsce w rozgrywkach. Tymczasem lider przegrał z drużyną z końca tabeli. Na szczęście okazało się, że najgroźniejszy konkurent maniowian Jordan Jordanów też poległ w Szaflarach i juniorzy Lubania Maniowy zostali mistrzami Podhalańskiej I ligi. Wynik spotkania został rozstrzygnięty już w pierwszych 30 minutach tego meczu. W 5 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Do zagranej za obronę Lubania piłki doszedł Radosław Antolak uprzedził próbującego interweniować bramkarza i podbijając piłkę głową umieścił ją w siatce. W podobnych okolicznościach nastąpiło wyrównania. Także po rzucie wolnym wykorzystując gapiostwo Żółtka do piłki doszedł Dominik Firek i znalazł się w sytuacji sam na sam. Uderzył pewnie z 7 metrów i goście doprowadzili do remisu. Trzecia bramka została zdobyta też ze stałego fragmentu gry. W 30 minucie gospodarze wprowadzali piłkę do gry z autu na wysokości pola karnego. Daleko wrzucona piłka spadła w gąszcz zawodników najprzytomniej w tych okolicznościach znalazł się Plewa, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Mimo wielu okazji z obu stron wynik się nie zmienił.

Orkan Raba Wyżna – Turbacz Mszana Dolna 6-0 (2-0)
Bramki: Wierzba 36 karny, Rapacz 41, 78, 80, Rzeszutko 66, 69.

Sedziował: Bogusław Babicz z Załucznego.
Żółte kartki: Skwarczek, Zaborowski.

Orkan: P. Chorążak – M. Chorązak, Zięba, Gacek, Chudy (65 Domalik), Kasiniak, Januszek, Wierzba, Szepelak, Rapacz, Rzeszutko.
Turbacz: Górniak – Skwarczek, Farganus, Zaborowski, Grzesiak, Potaczek, Klimek, Zarecki, Świerk, Sewioło.

Juniorzy Turbacza zjawili się w Rabie Wyżnej w sile dziesięciu graczy i przez pół godziny dotrzymywali kroku gospodarzom. W 36 minucie faulowany w polu karnym Wierzba podyktowaną „jedenastkę” zamienił na gola. Jeszcze do przerwy podwyższył Rapacz. W miarę upływu czasu spotkania przewagą juniorów Orkana stawała się coraz wyraźniejsza i została udokumentowana kolejnymi golami.

LKS Szaflary – Jordan Jordanów 3-2 (2-2)
Bramki: Cudzich 20, Kwak 45, Rusnak 70 – Sewioło 37, Filipek 40.

Sędziował: Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: Wąsik, Cudzich, Jarząbek, Hajnos, Kułach – Traczyk, Filipek, D. Czubin.

Szaflary: Cisoń – Strama, Wąsik, Kułach, Szulc, Jarząbek, Cudzich, Hajnos, Bulanda (30 Kwak, 60 Rusnak), Podkanowicz, Marek.
Jordan: Łazarz – Tyrpa, Traczyk, Kulka, Filipek, D. Czubin, Wróbel, Rączka, Sewioło, Filipiak, M. Czubin.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, bo drużyna gości grubo po czasie zjawiła się na stadionie w Szaflarach. Takie sytuacja nie była sprzyjająca dla juniorów Jordana. Przed tym meczem jordanowianie mieli jeszcze szanse na zdystansowanie Lubania Maniowy w wyścigu o mistrzostwo PPPN. Warunkiem była porażka maniowian w Klikuszowej i wygranie przez Jordan wszystkich trzech spotkań. Pierwszy warunek został spełniony, bo Lubań przegrał z Lepietnicą, ale Jordan nie wykorzystał szansy i też przegrał w Szaflarach. Gospodarze uzyskali prowadzenie ze stałego fragmentu gry. W tłoku pod bramką, jaki powstał po wykonaniu rzutu rożnego najprzytomniej zachował się Cudzich i z biska wpakował piłkę do siatki. Goście wyrównali też ze stałego fragmentu gry, ale był to rzut wolny. Uderzona przez Sewiołę piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. W 40 minucie jordanowianie objęli prowadzenie gdyż błąd defensywy szaflarzan wykorzystał Filipek i strzałem w krótki róg zdobył prowadzenie dla swoich barw. Na kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej odsłony spotkania gospodarze jednak doprowadzili do remisu po akcji Cudzicha z Kwakiem. Ten drugi ograł obrońcę i z 3 metrów wpakował piłkę do siatki. Rozstrzygniecie nastąpiło w 70 minucie. Podkanowicz w sytuacji sam na sam wprawdzie trafił w wychodzącego bramkarza, ale do odbitej piłki doszedł Rusnak i z łatwością zdobył gola. To była pierwsza bramka wprowadzonego do gry i debiutującego w drużynie juniorów trampkarza z Szaflar.

Sokolica Krościenko - Wiatr Ludźmierz 2-7 (1-3)
Bramki: Zawalski 40, 50 - Targosz 1, 65, 75, 87, Truty 30, Gacek 38, Słaboń 77.

Sędziował: Krzysztof Nosal ze Sromowiec Wyżnych.

Sokolica: Topolski – Jama (46 Bobak), Babiak, Dyda, Gabryś, Zawalski, P. Błażusiak, F. Błażusiak, Chrobak, Kaczmarczyk, Jaszek.
Wiatr: Byrnas (85 Sulka) – J. Zubek, M. Zubek, Stopiak, Ulman, M. Targosz, D. Targosz, Gacek, Truty (68 Antolec), Słaboń, Górz.

KS Zakopane - Lubań Tylmanowa mecz się nie odbył drużyna Lubania Tylmanowa nie stawiła się na boisko.