17.05.2010 | Czytano: 1597

Chabówka lepsza w meczu na szczycie

KS Chabówka odniosła 13 zwycięstwo w obecnym sezonie rozgrywkowym klasy B, grupy Zachodniej. Tym razem piłkarze z Chabówki pokonali wicelidera tabeli, Wierchy Lasek 2:1. Ze względu na warunki pogodowe, było to jedyne z niewielu spotkanie w tej klasie rozgrywkowej na Podhalu.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego, było wiadomo, że nie będzie to porywające widowisko, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Padający deszcz pogarszał stan murawy z minuty na minutę, jednak sędzia główny, po konsultacji z oficjelami obydwu drużyn, postanowił, że mecz zostanie rozegrany. W całym spotkaniu wiele było walki w środku pola, a piłka często zatrzymywała się na grząskim boisku. W walce na wyniszczenie organizmów, lepsza okazała się drużyna z Chabówki, która już w pierwszej połowie zaaplikowała gościom dwa trafienia. Najpierw z dystansu uderzył Warciak. Piłka odbiła się przed bramkarzem Wierchów, minęła go i zatrzymała się w bramce gości. Przy drugim trafieniu, ponownie wiele do zarzucenia sobie miał bramkarz gości. Filipek wznowił grę z rzutu wolnego mocnym wykopem, a nieporadny bramkarz Wierchów minął się z piłką, która po chwili znalazła się w „sieci”. W pierwszej połowie wynik spotkania mógł podwyższyć Książek, ale uderzył tuż obok słupka w sytuacji sam na sam. Goście najgroźniejszą sytuację w pierwszej odsłonie stworzyli sobie po strzale z dystansu. Piłkę zmierzającą do siatki przed siebie wybił Kaliński, ale żaden z napastników gości nie był w stanie skorzystać z „prezentu” bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie nadzieje gości mógł pogrzebać aktywny Książek, ale w dogodnych sytuacjach brakowało mu szczęścia i zimnej krwi. Co nie udało się gospodarzom, padło łupem gości. W 70. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał jeden z obrońców gości, który strzałem głową pokonał bramkarza KSC. Piłkarze z Lasku próbowali odwrócić losy spotkania, jednak w ostatnich minutach nie byli w stanie przebić się przez świetnie dysponowaną obronę gospodarzy. Tym samym KS Chabówka jest nadal niepokonaną drużyną w obecnych sezonie rozgrywkowym. Lider z Chabówki ma na koncie 41 punktów, zdobytych w 15 spotkaniach.

KS Chabówka- Wierchy Lasek 2:1 (2:0)
Bramki KSC: Łukasz Warciak, Piotr Filipek

KSC: Krzysztof Kaliński - Piotr Filipek, Olaf Chojecki, Krystian Zając (60min Łukasz Sutor), Krzysztof Rapacz - Marcin Zając, Janusz Zając, Bartosz Mrożek, Jarosław Repelowicz (65min Tadeusz Sumara), Roman Książek - Łukasz Warciak (75min Kołodziej Jakub)