Gospodarze imprezy rozpoczęli turniej od porażki z połączonym zespołem z Poznania i Żytowiecka, by w kolejnym zremisować z Łochowem i na zakończenie pierwszego dnia wygrać z Gdynią. O tych meczach pisaliśmy wczoraj.
Niedzielne występy zaczęli do remisu z Lokomotivem Czerwieńsk, z zespołem, który po pierwszym dniu mierzy w złoto. Nowotarżanie zaczęli potyczkę jakby jeszcze nie obudzili się. Nie usprawiedliwia ich nawet wczesna pora ( godz.9). W 5 minucie dali się zaskoczyć, a rywala na 2:0 podwyższył na początku drugiej odsłony (gra toczy się 3x 15 minut). Na tym strzelecka potencja zespołu z Czerwieńska się skoczyła. Do głosu doszli nowotarżanie, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Luberda, strzelec kontaktowej bramki dał sygnał do zmiany scenariusza. Tuż po drugiej przerwie Dobrzyński doprowadził do wyrównania. Mimo sytuacji z obu stron, wynik meczu nie uległ już zmianie.
Ostatnim rywalem górali był zespół z Łodzi. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. W drugiej do bramki trafiali tylko nowotarżanie. Bryniarski i Luberda sprawili, iż na drugą przerwę zespól schodził z dwubramkowym prowadzeniem. W trzeciej tercji do tego dorobku bramkowego dorzucili się – Dobrzyński i Luberda. Rywal nie miał atutów, by ugryźć rywala.
To zwycięstwo pozwoliło nowotarżanom zdobyć brązowe krążki. Tytuł mistrza kraju wywalczyli zawodnicy UKS Chynów Lokomotiv Czerwieńsk z dorobkiem dziesięciu punktów. Tyle samo „oczek” wywalczyli Salezjanie Poznań/ Jastrzębie Żytowiecko.
UKS Chynów Lokomotiv Czerwieńsk – Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Cochise ŁZOU Łódź – Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Szarotka: Borys Węgrzyn, Jakub Pieprzak, Bartłomiej Bryniarski, Kamil Klimowsmki, Wiktor Dobrzyński, Adam Pawlikowski, Mikołaj Pawlikowski, Kamil Luberda, Wojciech Kowalski, Jan Kamiński, Michał Kułach, Oliwier Zięba, Hubert Kowalski, Grzegorz Wiatr, Jan Ptak, Dawid Siuta, Kamil Wielkiewicz. Trenerzy: Katarzyna Rajska i Piotr Ligas.
Stefan Leśniowski
Foto Maciej Gębacz