24.10.2021 | Czytano: 2217

MPJM. Karne strzelanie po niesamowitej koncówce

W Janowie rozgrywany był drugi eliminacyjny turniej o prawo gry w finałach mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Wczoraj młodzi hokeiści MMKS Podhale pokonali po zaciętym boju JKH Jastrzębie, dzisiaj skrzyżowali kije z Naprzodem Janów.  Podopieczni Jacka Szopińskiego ciągle nie mają optymalnego składu. Trener musiał skorzystać z siedmiu młodzików. No i janowianie okazali się od nich lepsi.

W pierwszej tercji stracili trzy gole, z czego dwa grając w osłabieniu. Zdołali odpowiedzieć  tylko jednym. „Szarotki” po przerwie ruszyli do odrabiania start i udało się zdobyć kontakt. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby 17 sekund przed końcem odsłony Michalski wykorzystał karnego.

W trzeciej tercji miejscowi ponownie odskoczyli na dwa trafienia, ale przeciwnik się nie poddawał i szybko znowu złapał kontakt. Odpowiedź janowian w 57 minucie była – jak się wydawało - zamykająca mecz, ale… Przyjezdni pokazali góralski. 28 sekund przed końcem tercji  Łojas zdobył kontaktowego gola, a sekundę przed końcem K. Malasiński, po wycofaniu bramkarza,  doprowadził do wyrównania. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne.  Lepiej wykonywali je gospodarze.

KS Katowice Naprzód Janów – MMKS Podhale Nowy Targ 6:5 K (3:1, 0:1, 2:3; 0:0) karne 3:1
1:0 Ciepielewski – Kruszyński (2:47 w przewadze)
1:1 Zubek (3:36)
2:1 Kowalenko – Chodor (4:18)
3:1 Gruca – Chodor (17:58 w przewadze)
3:2 Zubek – Sulka (28:13)
4:2 Mos – Kowalenko (49:46)
4:3 Żółtek – Bryniarski Kaleta (50:55)
5:3 Jakub Hofmann – Jonasz Hofmann – Dawid (56:50)
5:4 Łojas (59:32)
5:5 K. Malasiński – Łojas – Kopytko (59:59 w szóstkę)
6:5 Jakub Hofmann (65:00 decydujący karny)
Naprzód: Ciućka – Bujok, Szlomski, Kowalenko, Ciepielewski, Moś – Chador, Wojciechowski, Jonasz Hofmann, Jakub Hofmann, Dawid – Kruszyński, Bensz, Laszkiewicz, Wojsław, Gruca – Rusowicz, Bednarek.
Podhale: Bryniczka (40:00 Zając) – Pudzisz, Michalski, K. Malasiński, Luberda – Sulka, Sarniak, Ratusznik, Żółtek, Bryniarski – Zubek, Rączka, Kopytko, Kaleta, Łojas. Trener Jacek Szopiński.