19.10.2021 | Czytano: 1248

Sepak Takraw: Mistrzostwa Polski w Krakowie - 2 vs 2 (kobiet, mężczyzn, par mieszanych)

W ostatnią niedzielę w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw w grze w parach.

Na hali KS Wanda mogliśmy przez cały dzień oglądać rywalizację w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i pary mieszane - mówi Michał Róg - jeden z organizatorów Mistrzostw Polski. - Poziom był wysoki, nie brakowało efektownych ścięć, czy dłuższych wymian dzięki dobrej grze również w obronie. Ostatecznie, w kategorii mężczyzn wygrali zawodnicy z krakowskiego klubu MANIAC, będący jednocześnie organizatorami i gospodarzami zawodów - Michał Róg i Michał Klimczak, potwierdzając swoje wieloletnie umiejętności w grze w parach w różnych wariantach siatkonogi. W zaciętym finale ulegli im Paweł Podczerwiński i Maciej Targosz z KS Rysy Bukowina Tatrzańska, którzy zdobyli srebrny medal, a na trzecim miejscu uplasowali się Maciej Pietrzycki i Łukasz Domin, również z MANIAC. W kategorii kobiet pewnie zwyciężyły doświadczone zawodniczki z KS Rysy - Aleksandra Kukuczka i Emilia Kukuczka, podobnie KS Rysy nie dały szans innym zespołom w kategorii par mieszanych - tu po pewne zwycięstwo sięgnęli Aleksandra Kukuczka i Paweł Podczerwiński, a na dalszych miejscach na podium uplasowali się zawodnicy MANIAC i zawodniczki KS Wandy.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i udział w zawodach oraz klubowi KS Wanda za udostępnienie hali i pomoc w organizacji wydarzenia! Gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki Mistrzostw Polski 2 VS 2:

Kategoria mężczyźni:
1. Michał Róg / Michał Klimczak - MANIAC Kraków
2. Paweł Podczerwiński / Maciej Targosz - KS Rysy
3. Maciej Pietrzycki / Łukasz Domin - MANIAC Kraków

Kategoria kobiety:
1. Aleksandra Kukuczka / Emilia Kukuczka - KS Rysy
2. Agnieszka Olesiak / Anna Chrobak - KS Szczawa
3. Wiktoria Krzysztoń / Agata Nazarko - KS Wanda Kraków

Kategoria pary mieszane:
1. Aleksandra Kukuczka / Paweł Podczerwiński - KS Rysy
2. Wiktoria Krzysztoń / Michał Róg - KS Wanda / MANIAC Kraków
3. Agata Nazarko / Michał Klimczak - KS Wanda / MANIAC Kraków


Tegoroczne mistrzostwa były rozgrywane naprawdę na wysokim poziomie. Zarówno w kategorii kobiet, mężczyzn, jak i par mieszanych była zacięta rywalizacja - mówi Aleksandra Kukuczka z KS Rysy. - Każda z drużyn miała apetyt na mistrzostwo, dzięki czemu można było oglądać wiele ciekawych akcji, a także sporo popisów indywidualnych umiejętności. Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć podwójne mistrzostwo. Jeżeli chodzi o kategorię kobiet, to cieszę się dwa razy bardziej, ponieważ u mojego boku była moja siostra. Zarówno dziewczyny z Krakowa, jak i z Limanowszczyzny prezentowały wysoki poziom i musiałyśmy się bardzo postarać, żeby sięgnąć po Mistrzostwo Polski. Jeżeli chodzi o kategorię par mieszanych, to również nie było łatwo. Dziękuję trenerowi Podczerwińskiemu za grę i cieszę się, że udało nam się sięgnąć po mistrzostwo. Gratuluję wszystkim drużynom i cieszę się, że miałam możliwość brać udział w tych mistrzostwach.

Emila Kukuczka z KS Rysy dodaje: Nie było łatwo... Dzisiejsze mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny prezentowały się bardzo dobrze, mecze były wyrównane. Przez co jeszcze bardziej cieszę się, że wraz z moją siostrą udało nam się wywalczyć Mistrzostwo Polski. Niestety w parach mieszanych nie poszło nam tak dobrze, ale dużo nie brakowało. Bardzo dziękuję Maćkowi za wspólną grę oraz wszystkim drużynom za wspólną rywalizację.

Mistrzostwa Polski w sepak takraw które odbyły się w Krakowie nie należały do łatwych jest lekki niedosyt więc jest jeszcze nad czym pracować finale niestety nie udało się nam wygrać - podsumowuje Maciej Targosz z KS Rysy. - W parach mieszanych zabrakło może trochę sił choć z Emilia daliśmy z siebie wszystko.

Paweł Podczerwiński z KS Rysy: Cieszę się że Mistrzostwa w trzech kategoriach były rozgrywane poza Podhalem. Kiedyś ten czas musiał nadejść, na rozpoczęcie sezonu fajny turniej zorganizował Paweł Talar ze Szczawy, teraz przyszło nam rywalizować w Krakowie. Michał Róg  i Michał Klimczak zorganizowali Mistrzostwa Polski, dziękuję im za poświęcony czas i fajną organizację. KS Wanda udostępniła halę, Krzysztof Szot z ramienia Wandy także pomagał w organizacji, więc także należy się Krzyśkowi podziękowania z mojej strony. Co do samych Mistrzostw Polski, trwały dosyć długo bo aż dziesięć godzin, gdyby nie dwa boiska które były przygotowane czas gry z pewnością byłby dłuższy. Kobiety które grały w Mistrzostwach Polski, zaskoczyły mnie poziomem który był znacznie wyższy niż rok temu. Aleksandra Kukuczka, Emila Kukuczka reprezentowały KS Rysy i zdobyły zasłużenie Mistrzostwo Polski, gratuluję siostrom bo grały bardzo dobrze i trofea wróciły na Podhale. W rywalizacji mężczyzn zajęliśmy z Maćkiem Targoszem Wicemistrzostwo Polski. Niestety nie trafiłem z formą w tym turnieju, jakbym zagrał na takim poziomie jak Maciek z pewnością byśmy wygrali. Chociaż Wicemistrzostwo Polski to także dobry wynik, gratuluję wygranej parze Michał Róg i  Michał Klimczak z MANIAC Kraków zwycięstwa. W parach mieszanych grałem z Aleksandrą Kukuczką, wygraliśmy pewnie wszystkie swoje mecze, nie przegrywając ani jednego seta z naszymi przeciwnikami,  w rozgrywkach grupowych oraz w półfinale i finale. Ola grała bardzo dobrze a serwis jej był praktycznie perfekcyjny, cieszę się z Mistrzostwa Polski a Aleksandrze Kukuczce gratuluję świetnej postawy.


 

Komentarzereklama