17.10.2021 | Czytano: 2543

MHL. Demolka (+zdjęcia)

To była demonstracja siły. Podhale szybko i skutecznie rozbiło przeciwnika.


 
Już po 20 minutach goście mogli się pakować, wsiąść w autokar i udać się do domu. Zostali zmiażdżeni w tej pierwszej odsłonie. Już po straconej drugiej bramce szkoleniowiec tyskiej drużyny zdecydował się na zmianę golkipera. Ona niewiele pomogła, bo w polu jego zawodnicy kompletnie sobie nie radzili z szybkimi i składnymi akcjami górali.  Przyjezdni tracili gole nawet grając w przewadze. Wynik 5:0 po 20 minutach to i tak był najniższy wymiar kary jaki spotkał zespół z piwnego miasta.


 
Podhalanie byli szybsi o dwa tempa, o dwie klasy lepsi technicznie, mentalnie mocniejsi o dwa poziomy. Od drugiej tercji do bramki tyskiej wrócił golkiper, który rozpoczynał mecz, a  „Szarotki”  sprawiali wrażenie grających „na pól gwizdka”, a i tak kontrolujących przebieg spotkania. Momentami przeciwnicy oganiali się od nich jak od jakiejś natrętnej muchy, nie pokazując w pełni swoich walorów. O jakiejś przemyślanej  strategii, taktyce, wyuczonych schematach konstruowania akcji ofensywnych w wykonaniu gości nie było. Znowu w drugiej części gola stracili w liczebnej przewadze, a w trzeciej aż trzy.  W końcówce kompletnie opadli z sił i górale poszaleli.    O wielkiej przewadze miejscowych niech świadczy fakt, iż na tyską bramkę oddali 44 strzały, podczas, gdy przyjezdni tylko trzynaście  razy zmusili Zająca do interwencji.
 
- Posiadaliśmy ogromną przewagę i mogliśmy wyżej jeszcze wygrać, ale nie można być zachłannym – powiedział Jacek Szopiński. -  Cały mecz toczył się w tercji przeciwnika, który tylko sporadycznie próbował nieśmiało kontratakować. W końcówce stracił wiarę i nadziewał się na nasze kontry, gdy graliśmy w osłabieniu.
 
MMKS Podhale Nowy Targ – MOSM Tychy  11:0 (5:0, 2:0, 4:0)
1:0 Soroka – Jarczyk (3:38)
2:0 Worwa – J. Malasiński (9:29)
3:0 Soroka – Jarczyk – Szlembarski (11:31)
4:0 Sulka – T. Kapica (11:52 w przewadze)
5:0 Szlembarski – K. Malasiński – Żurawski (14:21 w osłabieniu)
6:0  Żurawski – Soroka – K. Malasiński (24:42 w osłabieniu)
7:0 Żurawski – K. Malasiński – Szlembarski (34:39)\
8:0 F. Kapica – Plewa (48:57)
9:0 Szlembarski (54:35 w osłabieniu)
10:0 W. Bochnak – Sarniak (56:45 w osłabieniu)
11:0 F. Kapica – Szlembarski – Żurawski (57:53 w osłabieniu)
Podhale: Zając – Szlembarski, J. Michalski, W. Bochnak, T. Kapica, Soroka – Żurawski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, F. Kapica – Nykaza, Sulka, Worwa, Plewa, J. Malasiński – Bury, Danel, Luberda, Pudzisz, Siuty. Trener Jacek Szopiński
Tychy: Kubiaczyk (11:31 – 20:00 Blach) – Sobecki, Łatka, Makaj, Krzyżowski – Grzegorczyk, Krawczyk, Kucharski, Ratajczak, Mużelak – Strużek, Kowalik, Kula, Pachut, Krosny – Twardowski, Nowak. Trener Janusz Kwiatkowski.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarze

reklama