06.03.2021 | Czytano: 2974

Ekstraklasa mężczyzn. Złoty gol Szarotki, a mistrz poza burtą (+zdjęcia)

- Szanse na awans do play off są, ale zdajemy sobie sprawę, że bardzo małe. Musimy jednak walczyć do końca. Najgorsze, że w tej walce musimy liczyć na innych – mówił przed meczem Bartosz Gotkiewicz.

Jego zespół, po perypetiach kadrowych na początku sezonu, znalazł się w trudnej sytuacji. Obrona mistrzowskiego tytułu mocno się skomplikowała. Z Łochowem mają gorszy bilans wzajemnych spotkań i ich rywal do czwartego miejsca musiałby przegrać dwa spotkania, by zrobić miejsce Góralom.   Czy to jest możliwe?  W sporcie wszystko może się zdarzyć, ale…

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, jaką siłą dysponuje Łochów, a jaką Łódź, z którą zmierzy się za tydzień.  Musimy jednak  patrzyć na siebie i wygrać dzisiaj w Gorzowie. Jak poukładają się pozostałe mecze, to już  nie jest w naszej mocy. Po dzisiejszym meczu będziemy mądrzejsi – dodaje Bartosz Gotkiewicz.

Rywal Górali był jeszcze w grze o pierwsze miejsce, więc nie myśleli łatwo rezygnować z takiej okazji. Spotkanie było zacięte. Nie było miejsca i czasu na jakąś finezyjną grę. To była walka o każdą piłeczkę, a całej długości i szerokości boiska. Skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po 40 minutach prowadzili 2:0. Górale mieli swoje okazje, ale świetnie blokowali ich strzały obrońcy, a jeśli nie udało im się wylokować uderzenia przeciwnika, to bramkarz stawał na wysokości zadania. Trzecia tercja była niezwykle emocjonująca, ale górą w niej byli gospodarze, którzy mieli lepiej nastawione celowniki. Tym samym Górale nie zagrają w play off. To duża niespodzianka.

Górale liczyli na Szarotkę, która też miała o co walczyć, bo zwycięstwem zapewniała sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. To spory atut przed decydującą rozgrywką o medale. Można więc było przypuszczać, że Olimpia musi się wznieść na wyżyny swoich umiejętności.   I wzniosła. U siebie przegrała 11:5, a dzisiaj urwał punkt pretendentowi do mistrzowskiej korony.

Pierwsza tercja dla nowotarżan, którzy wygrali ja 1:0, ale już było widać, że gra gospodarzy nie była taka jak w meczach z Zielonka i Góralami. Druga tercja to potwierdziła. Szarotka przegrała ja 0:3, po błędach w defensywie. Szarotka jednak nie złożyła broni i  wyszła na trzecia tercję zmotywowana, by odwrócić losy spotkania. W 53 minucie objęli prowadzenie, ale nie cieszyli się nim długo.  Więcej, szybko stracili kolejnego gola i dopiero po wycofaniu bramkarza Ł. Widurski doprowadził do dogrywki, a w niej Sujkowski zdobył złotego gola.

Pionier Tychy wycofał się z rozgrywek i wszystkie zespoły, z którymi miał grać, otrzymały walkowery.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ  - Olimpia Łochów 6:5 D (1:0, 0:3, 4:2; 1:0)
1:0 Sujkowski – Słowakiewicz (6:12)
1:1 M. Skura –Sternicki (25:10)
1:2 M. Sadolewski (26:02)
1:3 K. Skura – Sternicki (28:33 w przewadze)
2:3 Słowakiewicz – Sujkowski (41:09)
3:3 D. Widurski – Chlebda (46:25)
4:3 Chlebda – D. Widurski (52:25)