10.08.2018 | Czytano: 4215

Udany debiut Valtonena

„Szarotki” od zwycięstwa rozpoczęły serię spotkań kontrolnych przed sezonem. Pokonały czołowy zespół pierwszej ligi słowackiej.

Podhale pierwszą bramkę w sezonie zdobyło w samej końcówce pierwszej tercji. Dutka przymierzył spod niebieskiej linii i golkiper gospodarzy nie miał nic do powiedzenia. W 8 minucie drugiej odsłony „Szarotki” po raz drugi zmusiły ostatnią instancję miejscowych do wyjęcia krążka z siatki. Zmusił go do tego Siuty, który po wjechaniu do tercji trafił w krótki róg bramki. Niestety w tej części gry mecz zakończył się dla Neupauera, który po ataku na bandę zranił przeciwnika. Pojawiła się „farba” i sędzia nie miał litości, odesłał go pod prysznic. W 39 minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i złapali kontakt z nowotarżanami.

W 4 minucie trzeciej tercji Podhale objęło dwubramkowe prowadzenie, ale w 48 min., w odstępie kilkunastu sekund gospodarze doprowadzili do wyrównania. Podhale odpowiedziało 2 minuty później i znowu objęło prowadzenie. Gospodarze 80 sekund przed końcem wycofali bramkarza, ale nie przyniosło im spodziewanego efektu.

HK Dukla Michalovce – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Bramki dla Podhala: Dutka, Siuty, Wajda, Zapała.
TatrySki Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Moksunen, Lipsbergs, Zapała, Gruszka – Dikis, Wajda, Siuty, Neupauer, Michalski – Mrugała, Dutka, Różański, Dziubiński, Wielkiewicz – Wojdyła, Wsół, Dobrzyński, D. Kapica, Podlipni. Trener Tomek Valtonen.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama