26.06.2018 | Czytano: 3840

Mocne ogniwo mistrzów

- Stałem się jedną z ważniejszych osób w zespole. Brałem na siebie większą odpowiedzialność za wynik. To zaprocentowało ilością zdobytych goli, szczególnie w tym najważniejszym dla nas pojedynku – mówi Jakub Korczak, najlepszy unihokeista minionego sezonu.

- Jak czuje się osoba, która została najlepszym unihokeistą minionego sezonu?

- Jestem bardzo zaskoczony. Nie spodziewałem, że po moim dobrym sezonie zostanę jeszcze w ten sposób wyróżniony.

- Jaki to był sezon w twoim wykonaniu?

- Bardzo udany, chociaż mogłem wyciągnąć z niego jeszcze więcej. Najważniejsze, że wywalczyliśmy złoty medal mistrzostw Polski. Odzyskaliśmy tytuł. Wzięliśmy rewanż na Zielonce. Nie mieliśmy żadnych momentów zwątpienia. Wiedzieliśmy o co gramy. Celowaliśmy w sam szczyt i dopięliśmy swego. Rywala mieliśmy świetnie rozpracowanego. Wiedzieliśmy jakie są jego mocne strony i jak je wyeliminować. Z kolei jak wykorzystać ich słabości

- Najmocniejsza strona Jakuba Korczaka?

- Przede wszystkim strzał i pewność siebie. Nie załamuję się po jednej czy drugiej nieudanej akcji. Staram się o tym nie myśleć i robić swoje.

- A co uważasz za swój największy brak?

- Brak zimnej głowy w momentach, gdy rywal mnie prowokuje. Zbyt łatwo daję się sprowokować, a konsekwencją tego są kary, które osłabiają zespół.

- Zwracasz uwagę na statystyki?

- Czasami, ale bardziej na punkty zespołu niż indywidualne. Nie zawracam sobie głowy indywidulanymi osiągnieciami w meczu, bo najważniejsza jest drużyna, by ona wygrywała i była jak najwyżej.

- „ Duża zasługa Korczaka, który wreszcie wydoroślał i stał się naszym najlepszym i bramkostrzelnym napastnikiem” – tak powiedział, po finałowym meczu, Piotr Kostela. Co miał na myśli mówiąc „wydoroślał”?

- Trenerzy zaczęli stawiać na mnie. Stałem się jedną z ważniejszych osób w zespole. Nie łapałem już tak dużo kar jak we wcześniejszych okresach mojej kariery, chociaż w tym elemencie jeszcze jest trochę do poprawy. Brałem na siebie większą odpowiedzialność za wynik drużyny. To zaprocentowało ilością zdobytych goli, a szczególnie w tym najważniejszym dla nas pojedynku z Zielonką w finale. Trzy zdobyte bramki w finale to dla mnie bardzo duże osiągnięcie.

- Marzysz o grze w reprezentacji?

- Zostałem powołany na zgrupowanie. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, by zapłać się do drużyny. Jeżeli selekcjonerzy uznają, że przydatny jestem drużynie narodowej, to będę zachwycony.

- Jak oceniasz poziom ligi?

- Nie jest za wysoki. W lidze ciągle dominują te same zespoły- Górale, Szarotka, Zielona, dołącza nieśmiało Sanok, ale w kolejnych latach raczej nie przewiduję, żeby ktoś zakłócił ten układ. Nadal ligą rządzić będą trzy - cztery drużyny. Liga jest źle rozpisana. Grupy są wielkim minusem systemu rozgrywek. Cały czas kisimy się we własnym sosie. Gramy tylko z Szarotką, Tychami czy Ludźmierzem, a pozostałymi w ogóle. To trochę staje się nudne. Z Zielonką, z którą potykaliśmy się w finale, spotkaliśmy się tylko raz, w tym najważniejszym spotkaniu. Uważam, że jest to duże nieporozumienie, hamujące rozwój dyscypliny.

- Co interesuje cię oprócz sportu: samochody, dziewczyny.

- Tylko sport cieszy się moim największym zainteresowaniem. Oprócz unihokeja fascynuję się piłką nożną.

- Jakim człowiekiem jesteś na co dzień?

- Spokojnym, wesołym, towarzyskim.

- Z kim z drużyny trzymasz się najbliżej?

- Trudno określić, bo z każdym utrzymuję dobre kontakty. Jeśli jednak miałbym problem, to zwróciłbym się w pierwszej kolejności do Bartosza Gotkiewicza.

- Plany i cele na nowy sezon?

- Obronić tytuł mistrza kraju.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Motor Lublin 18 33
2. Korona Kielce II 18 33
3. Hutnik Kraków 18 33
4. Wólczanka Wólka Pełkińska 18 32
5. Stal Kraśnik 18 27
6. Wisłoka Dębica 18 27
7. Avia Świdnik 18 27
8. Siarka Tarnobrzeg 18 27
9. Wisła Puławy 18 26
10. NKP Podhale Nowy Targ 18 25
11. Sokół Sieniawa 18 25
12. Wisła Sandomierz 18 24
13. KSZO Ostrowiec 18 24
14. Hetman Zamość 18 21
15. Jutrzenka Giebultow 18 16
16. Orlęta Radzyń Podlaski 18 15
17. Chełmianka Chełm 18 11
18. Podlasie Biała Podlaska 18 8
zobacz wszystkie tabele
reklama