22.05.2017 | Czytano: 2350

Pod dyktando nowotarżan

W Krzeszowicach rozpoczęły się mistrzostwa Polski w trialu motocyklowym. Odbyła się pierwsza i druga runda czempionatu i Pucharu Polski. Już tradycyjnie w głównych rolach wystąpili nowotarżanie. Drużynowo AMK Gorce wygrał obie klasyfikacje.

- Ze startu moich zawodników jestem bardzo zadowolony. Młode wilczki pokazały swoje pazury. W klasie maluch Wojciech Żiraldo był drugi, a Artur Murzyn trzeci. Trzeba zaznaczyć, iż był to ich pierwszy start w takiej imprezie. Nie zjadła ich trema, pojechali bardzo fajnie. Szymon Kus również po raz pierwszy stanął na starcie i był drugi w klasie młodzik. Sprężyliśmy się w Pucharze Polski i zajmujemy pierwsze miejsce po dwóch rundach. Zgromadziliśmy 1455 punktów. W mistrzostwach Polski również okazaliśmy się najlepsi drużynowo. Uzbieraliśmy 622 punkt i o 153 „oczka” wyprzedzamy Smoka Kraków – informuje prezes AMK Gorce, Rafał Luberda.

Tylko czterech jeźdźców odważyło się wystartować w najmocniejszej grupie A, w tym trzech nowotarżan, chociaż nie wszyscy jeżdżący w barwach AMK Gorce. Wszystkich pogodził człowiek zza południowej granicy, Czech Martin Matejicek. Reprezentant Sparty Wrocław wygrał obie eliminacje. Na drugim miejscu uplasował się obrońca mistrzowskiego tytułu Gabriel Marcinów, dwukrotnie drugi. Kolejne dwa miejsca zajęli zawodnicy AMK Gorce – Michał Łukaszczyk i Jan Daniel Gąsienica.

Grupę B zdominował wiecznie młody Rafał Luberda. Trener AMK Gorce pokazuje młodym adeptom tego sportu co to znaczy technika, samozaparcie i dyscyplina. Objechał Tomasza Hajduka i kolejnego krajana w barwach AMK Gliwice - Sebastiana Cyrwusa. Tuż za nimi uplasował się młody Łukasz Zborowski.

- W niedzielę przejechałem odcinki na zero. Po raz pierwszy zdarzyło się, by ktoś grupę B przejechał bezbłędnie – mówi z dumą Rafał Luberda.

W grupie C Piotr Ryncarz i Michał Pyzowski zamienili się miejscami, w sobotę szybszy i precyzyjniejszy był ten pierwszy, nazajutrz lepiej z przeszkodami radził sobie Pyzowski.

W klasie młodzik drugie miejsce po dwóch rundach zajmuje Jan Marusarz, który ustępuje Krzysztofowi Ryncarzowi. Dla Marusarza był to pierwszy start w czempionacie. Tym bardziej sukces ogromny.

W klasie junior na czele znajduje się Martin Matejicek przed Janem Danielem Gąsienicą i Łukaszem Zborowskim.

W klasie otwartej na czele jest Gabriel Marcinów przed Michałem Łukaszczykiem i Sebastianem Cyrwusem.

Klasa senior zarezerwowana jest dla Rafała Luberdy za plecami którego są dwaj jeźdźcy Smoka Kraków – Tomasz Hajnuk i jego imiennik Kuzak.

- Dopisała nam pogoda, a odcinki nie były zbyt trudne, ani też łatwe. Powiedziałbym, że zróżnicowane. Na starcie stanęło ponad 100 jeźdźców, tak spora liczba startujących cieszy. Trial nadal jest popularny – przekonuje Rafał Luberda.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama