21.02.2017 | Czytano: 3533

Rewelacyjni ochotniczanie (+zdjęcia)

Młodzi sportowcy z klubu MKS TRIAL Ochotnica z dużymi sukcesami reprezentują kraj na zawodach międzynarodowych w trialu rowerowym. Sukcesy odnoszą w najmłodszej kategorii wiekowej.

To też optymistyczne, bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Z tego mogą być przyszłe gwizdy rowerowych ewolucji na przeszkodach. Z tego sportu jest tylko krok, by przesiąść się na motocykle bez siodełka i pójść w ślady Tadeusza Błażusiaka, najbardziej utytułowane Polaka w motocyklowej odmianie trialu.

Trial rowerowy to trudna dyscyplina, wymagająca ciężkiej pracy, cierpliwości i wytrwałości. Na pierwsze efekty trzeba czekać wiele miesięcy. Wytrzymałość i dyscyplinę sportową młodzi chłopcy z Ochotnicy szlifują w hali sportowej w Maniowach. Treningi odbywają się dwa, a nawet trzy razy w tygodniu z trzykrotnym mistrzem Polski juniorów Jackiem Jarząbkiem. Dzięki zaangażowaniu wiceprezesa klubu Stanisława Szlagi oraz rodziców widoczne są pierwsze efekty treningów i to poza granicami kraju. Sukcesy odnoszą w Słowacji i Czechach, gdzie ta dyscyplina jest niesamowicie popularna i medalodajna. Zawodnicy z tych krajów zaliczają się do światowej czołówki.

Ostatnio ochotniczanie uczestniczyli w zawodach w czeskim Ołomuńcu. Były to zawody halowe, które –w kategorii promesa ( dzieci od 5 do 8 lat) - zdominowała Ochotnica. Adam Szlaga stanął na najwyższym stopniu podium, a Mikołaj Woźniak obok niego na drugim stopniu. Michał Łętowski ukończył rywalizację na dziewiątym miejscu w bardzo wymagającej kategorii poussin, a swój pierwszy start na zawodach zaliczył Sebastian Chlipała.

W klubowym kalendarzu na 2017 rok jest zaplanowanych aż 11 startów w zawodach w trialu rowerowym.

Oprc/ stefles
 

Komentarzereklama