Podhalańska I liga juniorów i trampkarzy

Zapraszamy do sprawozdań, statystyk pomeczowych i tabel po 3 kolejce Podhalańskiej I ligi juniorów starszych i trampkarzy starszych w piłce nożnej.

Podhalańska I liga juniorów starszych

KS Zakopane – Orkan Raba Wyżna 3-4 (2-1)
Bramki: Broda 9, Lipiński 38, Galica 60 – Bogdał 14, 85, Rapacz 75, Rzeszutko 88.

Sędziował: Marek Ciężobka z Nowego Targu.

Zakopane: Bryniarski (70 D. Paszuda) – Lipiński (60 Tylek), Bukowski, Sawina, Berbeka, M. Paszuda, Podosek, Galica, Broda, Pałka, Gut.
Orkan: P. Chorąży – M. Chorąży, Szlachtowski, Zięba (46 Woźniak), Pustułka, Konieczny (60 Gromczak), Wierzba, Gacek, Bogdał, Rapacz, Rzeszutko.

Sensacja w Zakopanem. Uchodzący za zdecydowanego faworyta ligi juniorzy KS Zakopane przegrali z Orkanem Raba Wyżna. Mecz został rozegrany w trudnych warunkach atmosferycznych przy nieustannie padającym deszczu. Z początku spotkania lepiej do takiej aury dostosowali się gospodarze i już w 9 minucie objęli prowadzenie po strzale głową Brody. Asystę zaliczył Lipiński. Wyrównanie nastąpiło w niecodziennych okolicznościach. Podanie stopera zakopiańczyków do swojego bramkarza ugrzęzło w kałuży do piłki doszedł Bogdał i pokonał Bryniarskiego. Zakopiańczycy ponownie wyszli na prowadzenie, gdy Lipiński w 38 minucie sfinalizował akcje Guta. Na 3-1 gospodarzy wyprowadził Bartłomiej Galica, zdobywając gola po indywidualnej akcji. Kolejny kwadrans gry to festiwal zmarnowanych sytuacji przez gospodarzy na podwyższenie wyniku. Gdy w 75 minucie Rapacz uzyska kontaktową bramkę po błędzie M. Paszudy goście zwietrzyli swoją szansę. W 85 minucie Rapacz wykorzystał sytuacje sam na sam z D. Paszuda a w 88 minucie na strzał z 40 metrów zdecydował się Rzeszutko. Było to uderzenie w środek bramki, ale piłka wpadła za „kołnierz” D. Paszudzie i sensacja stała się faktem.

LKS Szaflary – Lepietnica Klikuszowa 3-2 (2-0)
Bramki: Cudzich 21, Jarząbek 38, 80 – Duda 52 karny, D. Antolak 60.

Sędziował: Marcin Niewiarowski z Rokicin Podhalańskich.

Szaflary: Cisoń – Gałdyn, Stanek (75 Budzyk), Wąsik, Cudzich, Podkanowicz, Janik, Jarząbek, Hajnos (55 Rusnak), Handzel, Marek.
Lepietnica: M. Jaróg – Chudoba, Duda, M. Bryja, D. Bryja, Matuszek, Chorążak, Józefczak, H. Jaróg, R. Antolak, D. Antolak.

Po 45 minutach gospodarze prowadzili pewnie 2-0 po strzałach Cudzicha i Jarząbka. Po godzinie gry był już remis 2-2. Goście kontaktowego gola zdobyli z rzutu karnego za faul Wąsika na Matuszku. W 60 minucie bramkę wyrównująca strzelił w zamieszaniu podbramkowym D. Antolak. Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło w 80 minucie. Rzut wolny z 35 metrów wykonywał Handzel. Uderzył na bramkę i M. Jaróg odbił piłkę przed siebie, do futbolówki dopadł Jarząbek i umieścił w siatce.

Lubań Maniowy – Przełęcz Łopuszna 4-0 (2-0)
Bramki: Babiak 11, 64, Plewa 37, Klimczak 90.

Sędziował: Marcin Tesarski z Kościeliska.
Żółte kartki: Babiak – J. Chowaniec.

Lubań: Sikora – Słodyczka, Wrocławiak, Gorlicki, Klimczak, Babiak (70 Bibro), Jarząbek, Żyła, Bednarczyk, Ostachowski, Plewa.
Przełęcz: Hornik – Ciężobka (65 Drożdż), S. Klamerus (68 Wincek), Chmielak, J. Chowaniec, Hołyst, Gil (72 P. Chowaniec), M. Klamerus, Galarowicz, Łęczycki, Bienias.

Juniorzy Lubania Maniowy idą przez rozgrywki jak burza. Po rozprawieniu się ze słabszymi zespołami Orkanem i Krościenkiem pokonali dobry zespół Przełęczy 4-0. To jednak goście mieli już w pierwszej minucie spotkania okazję do otwarcia wyniku po niepewnym chwycie bramkarza Maniów. Goście zagrali wysoko w obronie, ale popełniali w takim ustawieniu szereg błędów. Pierwszej stuprocentowej sytuacji juniorzy Lubania jeszcze nie wykorzystali. Druga zakończyła się już bramką. Podanie Ostachowskiego za obronę Przełęczy przejął Babiak i w sytuacji sam na sam ograł Hornika i wpakował piłkę do pustej bramki. Na 2-0 podwyższył Plewa po dokładnym crossowym podaniu Bednarczyka. Po zmianie stron juniorzy Przełęczy wyszli na boisko z mocnym postanowieniem zmiany wyniku. Uzyskali przewagę, ale nie zdobyli bramki. W 64 minucie Słodyczka zagrał prostopadłą piłkę do Babiaka. Napastnik Lubania skopiował swój wyczyn z 11 minuty i gospodarze objęli prowadzenie 3-0. Na zakończenie spotkania Klimczak przymierzył z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego i ustalił tym golem wynik spotkania.

Lubań Tylmanowa – Sokolica Krościenko 7-0 (6-0)
Bramki: M. Konopka 12, 22, 35, 41, B. Konopka 38, Kluska 37, Udziela 89.

Sędziował: Zbigniew Batkiewicz z Nowego Targu.

Lubań T: Gołdyn – Ziemianek, Kwit, R. Piszczek, Pierzchała, B. Konopka (46 F. Piszczek), M. Konopka (46 Zabrzeski), Piszczek, Ligas, Wiatr, Kluska.
Sokolica: F. Błażusiak – P. Błażusiak (85 Gabryś), Jaszek, Liszka, Adamczyk, Wójcik, Chrobak, Topolski, Babiak (46 Kaczmarczyk), Kacwin, Czerwiec.

Podopieczni trenera Marka Żołędzia rozpoczęli od mocnego uderzenia i po pierwszej połowie prowadzili już 6-0. Klasycznym hac trickiem popisał się jeden z braci bliźniaków Mateusz Konopka. Do jego strzeleckiego popisu dołączyli jego brat Bartłomiej i Kluska. Na druga połowę obaj bracia Konopkowie kluczowi gracze juniorskiej drużyny Lubania Tylmanowa zostali zastąpieni rezerwowymi. Sokolica skoncentrowała się na obronie, aby nie tracić więcej bramek. Oczywiście juniorzy Lubań mieli nadal znaczną przewagę, ale udało się mu zdobyć tylko jedną bramkę na zakończenie spotkania.

Wiatr Ludźmierz – Turbacz Mszana Dolna 4-1 (2-0)
Bramki: Jarosław Zubek 37, samobójcza 39, Gacek 74, Targosz 81 – Kurek 46.

Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki: Górz – Antosz.

Wiatr: Byrnas – Jakub Zubek, Jarosław Zubek, Mateusz Zubek, Cebulski, Górz, Przybyła, Kopeć, Gacek, Ulman (80 Stopiak), Truty (46 Targosz).
Turbacz: Wacławik – Skwarczek, Surówka (46 Antosz), Jaruz, Farganus (70 P. Grzesiak), Surówka, Świerk (60 Żak), Koral (84 Górniak), Kurek (75 Kozioł), Potaczek (88 Jarecki), Sewioło.

Jordan Jordanów – Biali Biały Dunajec 3-0 mecz przerwany w 9 minucie na skutek zdekompletowania drużyny Białych.

Sędziował: Kazimierz Antolak z Nowego Targu.

Jordan: Kramarz – Motor, Kulka, Tyrpa, Proszek, Rączka, Czubin, Wróbel, Filipiak, Firek, Ryś.
Biali: Bużek – Majerczyk, Dańko, Smalec, Bobak, Łukaszczyk, Gąsienica.