08.08.2009 | Czytano: 1284

Pierwsze koty za płoty

Zaszczyt inauguracji piłkarskiego sezonu 2009/10 w nowosądeckiej okręgówce (VI liga) przypadł drużynom Jordana Jordanów i Grodu Podegrodzie. Podhalański beniaminek Jordan przegrał ze spadkowiczem z V ligi Grodem z Podegrodzia 0-1. Porażka najniższa z możliwych, ale dla beniaminka bolesna, tym bardziej, że gospodarze na minutę przed zakończeniem spotkania mieli niepowtarzalną szansę na wyrównanie.

Za faul na Macieju Kurdasie sędzia podyktował rzut karny niestety przestrzelony przez jego brata. Początek spotkania przebiegał pod dyktando drużyny przyjezdnej. Piłkarze Jordana jakby nieco stremowani debiutem i przestraszeni klasą rywala oddali inicjatywę gościom a ci z łatwością dochodzili do pozycji strzeleckich. Już w 6 minucie potężne uderzenie Knurowskiego z około 20 metrów wylądowało na poprzeczce bramki Jordana. W 12 minucie zmierzającą w dolny róg bramki piłkę świetną interwencją na rzut różny sparował Sum. Kolejny atak piłkarzy Grodu zakończył się już bramką. Szarżującego w polu karnym Bodzionego zaatakował grający trener Jordana Jakub Jeziorski. Sędzia zakwalifikował ten atak, jako faul i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bogdan Zgrzeblak i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Ten gol jakby zdjął z piłkarzy Jordana tremę i gra się wyrównała. Do końca pierwszej odsłony spotkania trwała zacięta walka, ale klarownych sytuacji bramkowych nie było. Za to zaraz po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania straty. W 51 i 65 minucie strzelał Sochacki. Oba jego uderzenia obronił bramkarz Grodu z tym, że za drugim razem odbił pikę przed siebie. Podążający za strzałem Michał Kurdas minął się jednak z futbolówką. Szczęścia w uderzeniach z dystansu próbował też Maciej, Kurdas ale także bez powodzenia. Goście w drugiej połowie spotkania wyprowadzili tylko jedną kontrę, ale bardzo groźną, bo po strzale jednego z piłkarzy Grodu piłka odbiła się od słupka. Wreszcie w 90 minucie spotkania nastąpiła opisana na wstępie akcja Macieja Kurdasa. Wykonujący „jedenastkę” jego brat bliźniak posłał piłkę nad poprzeczką, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Jordan Jordanów – Gród Podegrodzie 0-1 (0-1)
0-1 B. Zgrzeblak 14 karny.