01.08.2009 | Czytano: 1349

Medale kajakarzy

W Liptowskim Mikulaszu odbyły się mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim. Biało –czerwone barwy reprezentowali również kajakarze z Podhala. Kilku z nich uplasowało się w czołówce czempionatu.

Sporym sukcesem zakończył się start dwójki kanadyjkarzy z Sokolicy Krościenko, Dariusza Chlebka i Paryka Brzezińskiego. Obecnie pobierają nauki w SMS w Krakowie. Przed rokiem w czeskich Rudnicach zdobyli brązowy medal, teraz poprawili się o jedną lokatę. Przywieźli do kraju medale w srebrnym kolorze. O jedną sekundę byli wolniejsi od triumfatorów, pary czeskiej Jonas Kaspar i Marek Sindler. Mieli też dwa punkty karne więcej niż zwycięzcy.

Dobry występ zanotowała także para: Andrzej i Filip Brzezińscy (obecnie również SMS Kraków), którzy sklasyfikowani zostali na szóstej pozycji.

W finale K1 popłynął Rafał Polaczyk ze Szczawnicy (obecnie KKK Kraków) uplasował się na piątej pozycji. Blisko podium w kategorii młodzieżowej (do 23 lat) był Dominik Węglarz, reprezentant Pienin Szczawnica. W parze z Dawidem Dobrowolskim (Leśna) zajęli w kanadyjkach dwójkach czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło im 3 sekundy. Ponadto na 19. pozycji sklasyfikowani zostali Karol i Marcin Kasprzakowie, wychowankowie Pienin, którzy obecnie startują i trenują w barwach KKK. W półfinale K–1 odpadła wychowanka Spływu Sromowce Wyżne Agnieszka Nosal, która ukończyła zawody na 14. miejscu. Pozycję wyżej zajął Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy.