07.07.2009 | Czytano: 1492

Pogoda dla kobiet

W Spytkowicach, w ramach kolejnej edycji Pucharu Szlaku Solnego, rozegrano mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie górskim. Podhalańczycy w tej drugiej imprezie nie startowali, za to w wyścigu „solnym” odnotowali kilka sukcesów.

- Trasa była super przygotowana i bardzo trudna technicznie – mówi Jan Blańda szef grupy Górskie Orły Nowy Targ. – 30- minutowa ulewa sprawiła, iż zrobiła się błotnista, trudno przejezdna. Błoto i trawa zalegały hamulce i przerzutki. Sporo szczęścia miały kobiety, które przejechały trasę suchą stopą. Dopiero później się rozlało. Górskie Orły, z wyjątkiem mnie, nie wystartowały. Przygotowujemy się do mistrzostw Polski, które odbędą się 18 lipca. W międzyczasie Bartłomiej Grzybacz wywalczył piąte miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kolarze z Podhala dziesięć razy stawali na podium. Na jego najwyższym stopniu tylko raz. Uczyniła to niezawodna Monika Żur ze Skomielnej Białej. Na tą młodą i zdolną zawodniczkę ( wygrała „Langa”) zarzucają sidła bogatsze kolarskie stajnie. Wydaje się, że jej odejście z macierzystego klubu to tylko kwestia czasu. Monika najlepsza była w juniorkach młodszych. Obok niej na podium stanęła Sabinę Zamroźniak (piata w „Langu”), równie utalentowana zawodniczka UKS Podwilk, o którą również zabiegają inne kluby. Sabina na mecie miała drugi czas. Na siódmym miejscu wyścig ukończyła Alicja Pyrgies (Podwilk), a dwa miejsca niżej sklasyfikowano Marzenę Miśkowiec (Luboń).

Druga na mecie była w młodziczkach Monika Rapacz (Podwilk), która wyprzedziła Agnieszkę Ceremon (Luboń). Na piątej pozycji uplasowała się Agnieszka Bal, również reprezentantka Skomielnej Białej.

Drugie i trzecie miejsce okupili w Masters III Józef Rabski (Luboń) i Franciszek Grobarczyk (Podwilk). Tuż za podium znalazł się Andrzej Jabłoński, a Jan Blańda z Górskich Orłów finiszował na 9. pozycji.

W Masters I drugi linię mety przekroczył Tadeusz Głodkiewicz z Nowego Targu. Jeden z członków najlepszej sportowej rodziny w kraju w ostatnich dwóch latach. W tym roku klan Głodkiewiczów nie startuje, bo głowa rodziny – Andrzej - kuruje się po kontuzji obojczyka. Na 10. miejscu znalazł się Krzysztof Czerniawski.

W juniorach Mateusz Czerniawski stanął na najniższym stopniu podium, podobnie jak Dominik Czerniawski (obaj Podwilk) w juniorach młodszych. W tej pierwszej kategorii na miejscu czwartym zmagania ukończył Tomasz Mach (Podwilk), ósmy był Kamil Musiał, a dwa miejsca niżej Mateusz Bal (obaj Luboń). W juniorach młodszych siódme miejsce zajął ich klubowy kolega, Maciej Gacek.

Trzecie miejsce w Masters II wywalczył Witold Trojak z Nowego Targu, który minimalnie był szybszy od krajana Jacka Syski. Na siódmy miejscu do mety dotarł Wiesław Czerniawski (Podwilk).

W kategorii orlik i młodzik „nasi” nie znaleźli się na „pudle”. Blisko niego, bo na czwartej pozycji znaleźli się: Jakub Surówka (Lubań) w orlikach i Jakub Zamroźniak (Podwilk) w młodzikach. W pierwszej grupie piąty był Dawid Czerniawski (Podwilk), a dziesiąty Piotr Ceremon (Luboń). W młodzikach na szóstej pozycji finiszował Adrian Siarka (Podwilk).

W zawodach dla najmłodszych ( od 6 do 12 lat) zwyciężali: Adam Pędzimąż (Luboń), Dawid Lenart, Małgorzata Ponicka ( obaj Spytkowice) i Klaudia Łaciak (Podwilk). Na drugich miejscach rywalizację ukończyli: Szymon Domalik (Podwilk), Sebastian Sukiennik (Luboń), Mateusz Szyszka (Spytkowice). Na najniższe podium „dobili” się: Agnieszka Ceremon (Luboń) i Maria Zamroźniak (Podwilk).

Stefan Leśniowski

Komentarze







reklama