08.03.2014 | Czytano: 2457

Nikt nogi nie odstawiał(+zdjęcia)

- Bardzo się cieszę z organizacji tego turnieju. Uczestnicy zmagań mogą świecić przykładem dla młodszego pokolenia, a czasem nawet rówieśników, jak warto spędzać wolny czas. Oglądaliśmy wszystko to, za co kochamy futsal, a więc zmienność akcji, jak kalejdoskopie, piękne bramki często strzelane z przewrotki i niesamowite robinsonady bramkarzy – analizuje organizator I Podhalańskich Mistrzostw Futsalu, Arkadiusz Marczyk.

Rzeczywiście było na czym oko zawiesić. Ambicji nie brakowało zawodnikom. Walczono zaciekle o każdy skrawek boiska, jakby chodziło o zdobycie mistrzostwa świata. Nawet jak komuś coś się stało, to szybko podnosił się z parkietu. Grymas twarzy był tylko chwilowy, o bólu szybko zapominano w ferworze walki. Profesjonalni futboliści powinny wziąć przykład z amatorów. Tutaj nogi się nie odstawiało, chociaż nikt im nie płaci miliony euro. Po prostu grają dla przyjemności, ale jak już coś robią, to starają się w jak najsumienniej wykonywać swoje obowiązki.

Kilka akcji było przedniej urody, zagrania pietą, długie przerzuty, koronkowe wymiany piłki. Najlepiej prezentowali się piłkarze Viva Spajki, zresztą faworyta turnieju. Nie zawiódł. Zademonstrował futbol, który każdemu mógł przypaść do gustu. Miał też w ekipie najlepszego bramkarza turnieju, Dariusza Babonia. Najlepszym zaś strzelcem został z dorobkiem siedmiu trafień Dominik Skwarek (KDRK). Organizatorzy wybrali też najwartościowszego gracza, został nim Karol Subik (Pustynne Lisy)

- Chciałbym podziękować burmistrzowi Nowego Targu Markowi Fryźlewiczowi za objęcie patronatu nad mistrzostwami, ufundowanie pucharów i przybycie na ceremonię zamknięcia. Jestem także winien podziękowania dla sponsorów nagród – sklep sportowy Dido Sport z Nowego Targu oraz Wydawnictwo SQN z Krakowa, za ufundowanie zestawu książek-biografii sportowych. Mam nadzieję, że obdarowani będą czerpać przykład z ich treści – wierzy Arkadiusz Marczyk, przedstawiciel organizatora.

Wyniki
Viva-Spajki – Pustynne Lisy 3:3 k.0:2
Granaty – FC Kopace 5:2
Pustynne Lisy – Granaty 6:3
KDRK – Viva-Spajki 1:4
Granaty – KDRK 1:3
FC Kopace – Pustynne Lisy 0:8
KDRK – FC Kopace 12:2
Granaty – Viva-Spajki 3:6
Viva-Spajki – FC Kopace 3:0
KDRK – Pustynne Lisy 10:1

Tabela:
1. Viva-Spajki - 10pkt (16:7)
2. KDRK - 9 (26:8)
3. Pustynne Lisy - 8 (18:16)
4. Granaty - 3 (12:17)
5. FC Kopace - 0 (4:28)

Tekst i zdjęcia Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama