06.06.2013 | Czytano: 1081

Kolejny turniej Osiedlowy

Na sali sportowej przy SP 6 w Nowym Targu rozegrany został ostatni turniej Nowotarskiej Szkolnej Ligi Sportowej organizowanej już po raz drugi przez UKS Tęcza SP 2 (nauczyciel Rafał Adamczyk), UKS Victoria SP 6 (nauczyciel Artur Kasperek) oraz Urząd Miasta Nowy Targ w ramach programu Trener Osiedlowy.

Jest to cykl turniejów w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, unihokej, dwa ognie czy palant. Ostatnim turniejem był turniej popularnej i bardzo lubianej gry wśród dzieci o niewdzięcznej nazwie „palant”. Jest to gra, która angażuje wszystkich graczy, wymaga orientacji, refleksu i pracy w grupie a w dodatku dostarcza dużo emocji i zabawy.

Cała Liga trwała prawie miesięcy i bardzo przypadła do gustu prawie 80 uczestnikom. Udział w niej wzięły szkoły podstawowe nr 2,3,4,6 oraz 11.

Najwszechstronniejszych zawodników miała szkoła nr 2 i to oni zwyciężyli w całej Lidze. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z SP 11, SP 4, SP 6 i SP 3.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta p. Markowi Fryźlewiczowi za ufundowanie pucharów i dyplomów a dyrekcji SP 6 oraz SP 4 za udostępnienie swoich obiektów.

Klasyfikacja końcowa:
SP 2 - 22pkt
SP 11 - 19
SP 4 - 18
SP 6 - 11
SP 3 - 10

Tekst Artur Kasperek

Reklama

Komentarze

reklama