19.03.2013 | Czytano: 3607

Damix z Pucharem Gminy Szaflary(+zdjęcia)

Damix pierwszym zwycięzcą - I Turnieju Piłki Halowej o Puchar Gminy Szaflary. Jak wiadomo na terenie gminy działają kluby piłkarskie, które z powodzeniem radzą sobie w piłkarskich rozgrywkach zarówno na trawie jak i w futsalu. Do organizowanego co roku na trawie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Szaflary dołączyła rywalizacja na hali.

Turniej przyciągnął zainteresowanie wielu drużyn oraz licznie przybyłych kibiców, którzy momentami szczelnie wypełnili obiekt w Ludźmierzu. Impreza przypominała piłkarską ucztę dla fanów futbolu. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn: Skalni Zaskale I, Skalni Zaskale II, LKS Szaflary, LKS Szaflary Juniorzy, Kalata Team z Szaflar, OSP Maruszyna, OSP Pitoniówka, a także Damix Maruszyna, który uzupełnił skład zawodnikami z zaprzyjaźnionej drużyny Copacabana. O grę zgodną z przepisami oraz zasadami „fair play” zadbali sędziowie: Pan Marek Danielczak oraz Pan Jan Buczek. Rozgrywki najpierw toczyły się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny.


GRUPA A
W grupie A spotkały się drużyny Zaskale I, Juniorzy z Szaflar, OSP Pitoniówka oraz Damix&Copacabana. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie żadna drużyna nie zamierzała odpuszczać. Wysoki poziom gry zaprezentowali zawodnicy z Zaskala, którzy do turnieju zgłosili dwie bardzo dobrze przygotowane drużyny. Wśród zgromadzonych kibiców uchodzili za faworytów rozgrywek. Już pierwszy mecz pokazał, że w tym dniu „zaskalanie” są świetnie dysponowani. Z meczu na mecz ich gra była coraz ładniejsza dla oka. Chociaż młodzież z Szaflar nie ułatwiła im zadania, to niestety musiała uznać gorycz porażki. W kolejnym meczu Damix bez problemu poradził sobie z „fajermanami” z Pitoniówki, którzy na tym turnieju zapłacili przysłowiowe frycowe. Również ekipa Skalnych ograła stażaków z osiedla Bańskiej Wyżnej. W kolejnym meczu Damix ograł Juniorów z Szaflar, a dobre spotkanie w barwach czarnych rozegrał Strzęp Krzysztof zdobywca 3 bramek. Wynikiem dwucyfrowym zakończył się mecz pomiędzy młodymi „szaflarzanami”, a ekipą strażaków z Pitoniówki, którzy pomimo początkowo dobrej gry w końcówce opadli z sił. Na uznanie zasługuje gra zawodnika z Szaflar: Czajkowskiego Marcina zdobywcy 6 bramek w tym spotkaniu. Największe emocje wzbudził mecz o pierwsze miejsce w tej grupie pomiędzy drużynami Skalnych, którzy dysponowali szeroką ławka rezerwowych a Damix`em, który zaprezentował ładny dla oka futbol. Faworyta ciężko było wskazać, a wynik końcowy pokazał iż to drużyna z Maruszyny awansuje do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie i cierpliwie czekać będzie na rozstrzygnięcia w grupie B. Mecz urozmaicony był szybkimi akcjami z obydwu stron, a przed stratą goli drużynę Damix uchronił świetnie broniący w tym spotkaniu golkiper Udziela Robert, który za swoją grę otrzymał na koniec turnieju nagrodę Najlepszego Bramkarza Meczu.

Skalni Zaskale I - LKS Szaflary „Juniorzy” 3:1
Gacek G. 1, Sarniak D. 2 – Czajkowski M. 1,

OSP Pitoniówka – Damix 1:8
Jarząbek B. – Strzęp K. 1, Hajnos A. 3, Kikla K. 3, Wilkus R. 1,

Skalni Zaskale I - OSP Pitoniówka 6:3
Król M. 2, Grzęda K. 2, Cudzich P. 1, Sarniak D. 1 – Jarząbek B. 1, Jarząbek M. 2,

LKS Szaflary „Juniorzy” – Damix 1:5
Czajkowski M. – Strzęp K.3, Hajnos G. 1, Hajnos A. 1,

LKS Szaflary „Juniorzy”- OSP Pitoniówka 10:4
Czajkowski M. 6, Bulańda K. 1, Rusnak M. 2, Szczęch T. 1, - Jarząbek M. 3, Jarząbek D. 1,

Skalni Zaskale I – Damix 1: 4
Król M. 1 – Strzęp K. 1, Hajnos G. 2, Hajnos A. 1

TABELA
1. Damix - 9pkt (17- 3)
2. Skalni Zaskale I - 6 (10- 8)
3. Szaflary Juniorzy - 3 (12- 12)
4. OSP Pitoniówka - 0 (8- 25)


GRUPA B
Również grupa B była bardzo wyrównana a zacięta walka o wyjście z grupy toczyła się do ostatniego gwizdka. Naprzeciw siebie stanęły drużyny LKS Szaflary, Skalni Zaskale II, OSP Maruszyna oraz drużyna z Szaflar: KALATA TEAM. Druga drużyna Skalnych już w pierwszym meczu potwierdziła swoją dominację i łatwo poradziła sobie z druhami z Maruszyny, którzy sparaliżowani występem w turnieju jakby przespali pierwsze minuty. W tym meczu zaskalanie pokazali iż w tym dniu zawodnicy są świetnie przygotowani. W drugim spotkaniu grupy B naprzeciw siebie stanęły drużyny z Szaflar: LKS – KALATA. Drużyna LKS-u z Szaflar od dobrych kilku lat prezentuje wysoki poziom piłkarski, również i na hali z powodzeniem radzi sobie w meczach. LKS jako faworyt grupy a zarazem i turnieju wytrzymał presję i pewnie wygrał spotkanie. Swoją dominacje szaflarzanie zademonstrowali w kolejnym meczu wysoko wygrywając z drużyną strażaków z Maruszyny. Dominacja piłkarzy z LKS była niepodważalna, a przed wynikiem dwucyfrowym ekipę z Maruszyny uchronił świetnie dysponowany w tym dniu bramkarz Marcin Strama. Prawdziwy horror a zarazem grę tzw. „do końca” zaprezentowały ekipy Skalnych II i Kalata Team. Drużyna z Zaskala za każdym razem obejmowała prowadzenie jednak nie potrafiła utrzymać prowadzenia, natomiast pomarańczowi gonili wynik by kilka sekund przed syreną końcową doprowadzić do remisu. Przed ostatnią rundą rozgrywek w grupie B zrobiło się ciasno i w tym momencie 3 drużyny miały szansę na awans. Mecz Kalatów ze strażakami mógł zapewnić tym pierwszym awans do finałowej czwórki. Jednak druhowie z Maruszyny nie chcieli tanio sprzedać skóry. Na pożegnanie z turniejem zaprezentowali waleczny futbol, szybko zapominając o wysokiej porażce. Świetne spotkanie w drużynie strażaków rozegrał Duda Damian zdobywca 4 bramek. Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando pomarańczowych, którzy przy prowadzeniu 5:0 zapomnieli, że mecz trwa 20 minut. Strażacy jako z racji swojego zawodu szybko wzięli się do roboty i gdyby nie końcowy gwizdek sędziego mogli to spotkanie zremisować. Skalni Zaskale II mieli nieco trudniejsze zadanie bowiem grali z liderem grupy. W tym spotkaniu szaflarzanie potwierdzili swoją dominację i z kompletem punktów awansowali do półfinału. O awansie ekipy z Zaskala zadecydowała korzystniejsza różnica bramek pomiędzy straconymi a zdobytymi i to oni wyprzedzili w końcowej tabeli drużynę Kalata Team.

OSP Maruszyna – Skalni Zaskale II 1:4
Kukulak M. – Stanek B. 2, Bukowski J. 1, Babiarz W. 1

LKS Szaflary – Kalata Team 6:3
Rembiasz P. 2, Marek B. 2, Szczepaniec G. 1, Kamiński F. – Zapotoczny M. 2, Sojka M. 1,

OSP Maruszyna – LKS Szafalry 0:9
Kułach M. 3, Szczepaniec G. 1, Rembiasz P. 1, Kamiński F. 2, Jarząbek M. 1, Hajnos D. 1,

Skalni Zaskale II – Kalata Team 4:4
Bukowski J. 1, Bukowski T. 1, Walasik K. 1, Babiarz W. 1 – Borowicz P. 1, Zapotoczny M. 1, Sojka M. 1, samobójcza

Kalata Team – OSP Maruszyna 6:5
Zapotoczny M. 3, Borowicz P. 1, Sojka M. 2 – Duda D. 4, Walkosz P. 1

Skalni Zaskale II - LKS Szaflar 1:3
Bukowski J. 1, - Kurańda D. 1, Rembiasz P. 1, Jarząbek M. 1

TABELA
1.LKS Szaflary - 9pkt (18- 4)
2.Skalni Zaskale II - 4 (9- 8)
3. Kalata Team - 4 (13- 15)
4. OSP Maruszyna - 0 (6- 19)


W pierwszym półfinale spotkały się ekipy Skalni Zaskale II oraz „mix” Damix. Zaskale pomimo gry na dobrym poziomie i walki do końca nie poradziło sobie z drużyną czarnych łatwo ulegając w spotkaniu 1:9. Znów o sobie dali znać świetnie dysponowani w tym dniu Strzęp Krzysztof oraz Hajnos Adam strzelając po 3 bramki. W drugim półfinale Skalni Zaskale I gali z drużyną LKS Szaflary. W tym spotkaniu spotkali się ligowcy, którzy występują na boiskach Podhala. Mecz był bardzo wyrównany. Kibice mogli zobaczyć wysoki poziom gry oraz pokaz umiejętności poszczególnych zawodników. Lepiej to spotkanie zagrali zawodnicy Skalnych i to oni awansowali do finału. O końcowym sukcesie zadecydowała szersza ławka rezerwowych, a także indywidualne błędy zawodników z Szaflar.

W meczu o 3 miejsce padło najwięcej bramek, bo aż 13 a minimalnie lepsi okazali się piłkarze z Szaflar, którzy ostatecznie po zaciętej grze zwyciężyli 7:6. Na pochwałę zasługuje bramkarz Szaflar Szczepaniec Grzegorz, który wydatnie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny, cały czas motywując swoich zawodników i czynnie brał udział w akcjach swojej ekipy, strzelając w tym dniu nawet bramki za co otrzymał statuetkę Najlepszego Zawodnika Meczu. Drużynie ze Skalnych Zaskale II pozostał puchar pocieszenia za IV miejsce. W finale spotkały się drużyny, które grały ze sobą w fazie grupowej. Jednak stawka spotkania pokazała, że w finale znalazły się dwie najlepsze drużyny w tym dniu. Damix szybko objął prowadzenie 0:2. Niestety nie cieszył się długo z prowadzenia. Drużyna Skalnych po składnych akcjach całego zespołu wyrównała czym wprawiła w zachwyt kibiców. Zaskalanie swoją grą udowodnili, że mają mocną drużynę i zasługują na uwagę. Jednak Damix nie zamierzał zwalniać i ponownie wyszedł na prowadzenie. Po raz kolejny o triumfie drużyny zadecydowała świetna gra całego zespołu a przede wszystkim Hajnosa Adama, który po raz kolejny w spotkaniu strzelił 3 bramki i tym samym odebrał Nagrodę Króla Strzelców Turnieju z dorobkiem 11 bramek. Ekipa Damix`u wypracowała przewagę, której nie roztrwoniła i po końcowej syrenie to drużyna czarnych cieszyła się ze zdobycia Pucharu Gminy Szaflary. Drużyna Skalnych zajęła II miejsce w turnieju.

Półfinały:
Damix – Skalni Zaskale II 9:1
Hajnos A. 3, Stzęp K. 3, Strama M. 1, Kikla K. 1, Hajnos G. 1, - Stanek B. 1,

LKS Szaflary – Skalni Zaskale I 2:4
Kamiński F. 1, Hajnos D.1, - Grzęda 1, Gacek N. 1, Król M. 2

Mecz o 3 m
LKS Szaflary – Skalni Zaskale II 7:6
Kurańda D. 3, Kamiński F. 2, Hajnos D. 2 – Stanek B. 2, Walasik K. 1, Bukowski J. 2, Bukowski T. 1

Mecz o 1 m.
Damix – Skalni Zaskale I 7:3
Strzęp K. 1, Wronka P. 1, Hajnos A. 3, Kikla K. 1, Hajnos G. 1 – Cudzich P. 2, Gacek N. 1,

Ostateczna kolejność:
I m: Damix
II m: Skalni Zaskale I
III m: LKS Szaflary
IV m: Skalni Zaskale II

Najlepszy Bamkarz: Udziela Robert (Damix)
Najlepszy Piłkarz: Szczepaniec Grzegorz (LKS Szaflary)

Najlepszy Strzelec:
1.Hajnos A. - 11 bramek (Damix)
2. Strzęp K. - 9 bramek (Damix)
3. Czajkowski M. - 8 bramek (LKS Szaflary Juniorzy)

Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy w Szaflarach na ręce Pana Wójta Stanisława Ślimaka oraz Radzie Gminy Szaflary za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji turnieju.OSP PITONIÓWKA: 
Piotr Jarząbek, Mateusz Jarząbek, Daniel Jarząbek, Paweł Marusarz, Bartłomiej Jarząbek, Paweł Mąka, Arek Gacek, Zbigniew BafiaOSP MARUSZYNA: 
Piotr Walkosz, Dariusz Nawalaniec, Damian Duda, Mateusz Kukulak, Marcin Strama, Paweł WilkusKALATA TEAM: 
Jan Janowiak, Sławomir Budz, Rafał Cudzich, Mateusz Sojka, Piotr Borowicz, Marcin Zapotoczny, Paweł Mrugała, Mateusz Walkosz, Andrzej RzadkoszLKS SZAFLARY JUNIORZY: 
Łukasz Rusnak, Wojciech Rzepka, Tomasz Szczęch, Marcin Rusnak, Marcin Czajkowski, Michał Kasperek , Krystian Bulańda, Klemens Kamiński, Michał Kobylarczyk, Dariusz KwakSKALNI ZASKALE II:
 Mateusz Klejka, Piotr Walkosz, Jan Bukowski, Stanisław Walkosz, Bartłomiej, Krzysztof Walasik, Ireneusz Szczęch, Tomaz BukowskiLKS SZAFLARY: Grzegorz Szczepaniec, Dawid Kurańda, Dawid Hajnos, Piotr Rembiasz, Marek Kułach, Mateusz Jarząbek, Florek Kamiński, Bartek Marek, Paweł WalkoszSKALNI ZASKALE I: 
Bartłomiej Stanek, Rafał Bużek, Nikodem Gacek, Łukasz Stanek, Damian Sarniak, Grzesiek Gacek, Paweł Mrowca, Paweł Cudzich, Karol GrzędaDAMIX: 
Robert Udziela, Marian Paweł Strama, Krzysztof Strzęp, Rafał Wilkus, Adam Hajnos, Grzegorz Hajnos, Krystian Kikla, Patryk Wronka

Tekst i zdjęcia

Reklama

Komentarze

reklama