06.03.2013 | Czytano: 2438

Zwycięska Copacabana(+zdjęcia)

Cztery miesiące trwały rozgrywki w piłkarskiej halowej lidze open. Wystąpiło w niej czternaście drużyn, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Triumfatorem została ekipa Copacabany.

Zmagania toczyły się w czterech etapach. W początkowej fazie dokonano podziału na dwie siedmiozespołowe grupy. W grupie A triumfowało NKP, które zgromadziło 15 punktów. Kolejne trzy drużyny – FC Kopacze, Spajki Team i Lepietnica – zgromadziły po 12 „oczek”. Jak widać walka była bardzo zacięte. Wiele spotkań dostarczyło nie tylko widzom, ale i uczestnikom zmagań mnóstwo emocji. Grupę B wygrał Lux Dach przed Copacabaną, ale oba zespoły zgromadziły identyczna ilość punktów – 15. Trzeci team Viva Zaskale wywalczyła 12 punktów. Nikt z walki o medale jednak nie odpadł. W kolejnej fazie pucharowej grani na krzyż. Zwycięzca grupy A z siódmym zespołem grupy B itp. Przegrani w kolejnej fazie czempionatu utworzyli grupę E. Wygrał ją Mix 40 z kompletem punktów. Kolejna eliminacja drużyn dokonała się w kolejnej fazie pucharowej. Przegrani utworzyli grupę D (miejsce 5-8), zwycięzcy C (1-4).

Piąte miejsce wywalczyli FC Kopacze, którzy w ostatnim meczu nie musieli grać, gdyż Spajki Team oddał mecz walkowerem. Za to o szóste miejsce NKP stoczyło zwycięski bój z Lepietnicą (5:2).

Clou programu było spotkanie w grupie walczącej o medale, Lux Dach – Copacabana. Od początku inicjatywę posiadali piłkarze „Copy”. Długo jednak nie mogli pokonać dobrze usposobionego Bujaka w bramce rywala. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy sztuka ta dwukrotnie udała się A. Hajnosowi. Drugie trafienie zaliczył z karnego. Przeciwnik próbował kłuć z kontrataków, ale nim dotarły do bramki były już rozbite.

- Panowie! Zero rozluźnienia, bo to jest hala – przestrzegał kolegów strzelec dwóch goli. Jakby miał nosa, bo druga połowa zaczęła się dla jego drużyny fatalnie. Już w pierwszych sekundach Karpiel strzałem z dystansu umieścił piłkę tuż przy słupku. Sulka nawet nie zagregował. Podobnie jak chwilę później również po precyzyjnym uderzeniu Ślusarka z dystansu. Wydawało się, że do końca będą emocje. Nic z tego. To było wszystko na co stać było Lux Dach. Copacabana atakowała non stop, dążąc do rozstrzygnięcia, chociaż remis też dawał jej mistrzostwo. Im bliżej było końca meczu, tym jej przewaga była bardziej znacząca. Oko cieszyły zagrania Patryka Wronki. Piłka dosłownie była przyklejona do jego nogi. Popisywał się zagraniami w stylu Messiego. Mijał rywali, dogrywał piłkę kolegom (zgrania na 5:2 do A. Hajnosa to majstersztyk) i zdobył gola. Jego zespół w końcówce „rozbił” rywala (6:2). Dwa gole dorzucił reprezentant Polski w unihokeju, Augustyn.

Porażka Lux Dach była kosztowna, bo w ostatnim meczu sezonu Skałka pokonała Zaskale 7:3 (3:1) i tym samym zdobyła wicemistrzowski tytuł.

Tabela
1. Copacabana - 9pkt (13-5)
2. Skałka - 6 (17-12)
3. Lux Dach - 3 (10-17)
4. Viva - 0 (7-13)

Copacabana: Sulka, Czopp, G. Hajnos, A. Hajnos, Kilka, Mikoś, Kowalczyk, Bochnak, R. Waksmundzki, K. Waksmundzki, Wronka, Augustyn, Gogola, Teper.

Skałka: Pyrek, Komperda, Słaby, Węglarczyk, Ścisłowicz, Bieda, M. Ciągwa, B. Ciągwa, Sojka, Halczarz, Bukowski, Bednarz.

Lux Dach: Bujak, Szewczyk, Niedermaier, Leśniakiewicz, Kaprpiel, Adamczyk, Ślusarek, Bazuń, Mastalski, Krugiołka.

Viva: Oledziński, Ł. Gacek, G. Gacek, N. Gacek, Kalata, Mrowca, Grzęda, Maciaś, Maciej Stasik, Michał Stasik.

UWAGA: TKKF informuje o możliwości zapisów do rozgrywek w piłce halowej rozgrywanych wg zasad OPEN dla drużyn mających w swoim składzie jedynie zawodników z przedziału wiekowego 16-21 lat. Mecze będą odbywać się na Niwie we wtorki od godziny 18:30 ruszamy od połowy marca przez ok.1,5 miesiąca.
Zapisy oraz więcej informacji pod nr tel 880788700 (Grzegorz Wrona) lun 791788356 (Arkadiusz Marczyk).