Zakopianka była zdecydowaną faworytką kategorii juniorek starszych i nie zawiodła. Inna sprawa, że w tej grupie do rywalizacji przystąpiło ledwie osiem zawodniczek w tym trzy reprezentantki Porońca Poronin. Poza Włodarczyk startowały jeszcze Magdalena Czyszczoń i ona wzbogaciła poroniński klub o cztery srebrne medale, oraz Marta Tokarz, która dopiero niedawno wznowiła treningi po kontuzji. Urszula Włodarczyk nie była jedyną zawodniczką łyżwiarskiej OOM, która dominowała w swojej kategorii wiekowej. Podobny rezultat osiągnęła juniorka młodsza Pilicy Tomaszów Mazowiecki Aleksandra Kapruziak. Obie łyżwiarki to aktualnie najlepsze polskie juniorki w tej dyscyplinie sportowej i ich dominacja w XIX OOM nie jest zaskoczeniem.
Bardziej wyrównaną walkę o medale stoczyli juniorzy starsi. Mistrzem wieloboju został Aleksander Puszkarski z Marymontu Warszawa, który nieznacznie wyprzedził zawodnika gospodarzy Piotra Michalskiego i reprezentanta SN PTT 1907 Zakopane Daniela Tylkę. Zakopiańczyk poza brązowym medalem w wieloboju zdobył także złoto w biegu na 5000 m i srebro na 3000 m. Kategorię juniorów młodszych zdominowali reprezentanci Górnika Sanok: Marcel Drwięga i Konrad Radwański. Sanoczanie między siebie podzielili złote i srebrne krążki. Gospodarze XIX łyżwiarskiej OOM odnieśli też generalny sukces sportowy wygrywając i to zdecydowanie punktacje klubową. Górnik Sanok zdobył dwakroć więcej punktów niż drugi w tej klasyfikacji Poroniec Poronin. Na szóstym miejscu zostało sklasyfikowane SN PTT 1907 Zakopane.
Teraz przed najlepszymi polskimi juniorami najważniejszy sprawdzian: finałowe zawody juniorskiego Pucharu Świata i Mistrzostwa Świata Juniorów. Te zawody zostaną rozegrane w włoskim Collalbo.
Tekst Ryb