27.04.2009 | Czytano: 1171

Tenisowe medale

W Nowym Targu rozegrane zostały drużynowe mistrzostwa województwa małopolskiego oraz eliminacje wojewódzkie do indywidualnych mistrzostw Polski juniorek i juniorów w tenisie stołowym.

Złoty medal wywalczyli tenisiści Gorców Juta Nowy Targ. Adrian Bukowski, Jakub Czyszczoń i Mikołaj Kierski w pokonanym polu pozostawili Olimpie Bucze z Radosławem Mleczko na czele. Na najniższym stopniu podium stanął drugi nowotarski zespół, w którym zagrali: Tomasz Klocek, Szymon Kierski i Paweł Chrobak.

Mistrzowski tytuł wśród dziewcząt wywalczył Start Nowy Sącz, wyprzedzając Olimpie Chocznia i Szczawę.

Nowotarżanie dobrze spisali się w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski. Dwa pierwsze miejsca gwarantujące grę w półfinałowym turnieju czempionatu kraju wywalczyli – Mikołaj Kierski i Adrian Bukowski. Na czwartym miejscu zawody ukończył Jakub Czyszczoń, a tuż za nim uplasował się Tomasz Klocek.

W tym samym czasie, w hali KS Bronowianka zostały rozegrane eliminacje wojewódzkie do indywidualnego Pucharu Polski młodziczek i młodzików. Prawo gry w półfinale wywalczyli dwaj pingpongiści z Nowego Targu - Marcin Wąsik i Filip Subik.

W tejże hali odbyły się równolegle drużynowe mistrzostwa Małopolski kadetek i kadetów, które były eliminacją do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 1 maja w Łodzi. Zagra tam drużyna kadetów Gorców (Stanisław Antoszek i Arkadiusz Montsko), która w mistrzostwach Małopolski wywalczyła brązowy medal.

Stefan Leśniowski

Reklama

Komentarze

reklama