20.11.2012 | Czytano: 2288

Zuzanna Lebda wygrała w Krośnie

Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce na różne sposoby. Politycy i organizacje społeczne obchodzą je na swój sposób sportowcy czy to zawodowi czy amatorzy na swój sposób.

Obchody rozciągają się nie tylko na 11 listopada, ale także na późniejsze terminy. Właśnie tydzień po 11 listopada w Krośnie został rozegrany XI Międzynarodowy Turniej Judo mający upamiętnić wydarzenie z przed 94 laty. W tym turnieju startowała liczna reprezentacja Zakopiańskiego Klubu Judo Yamabushi. Oprócz naszych młodych zawodników w turnieju uczestniczyli reprezentanci Ukrainy, Słowacji i Rumunii oraz judocy z 23 polskich klubów. W sumie w zawodach wystartowało ponad 200 uczestników. Najlepiej z pośród zakopiańskich judoków zaprezentowała się Zuzanna Lebda, która w kategorii dzieci (rocznik 2001-02) w wadze +50 kg wywalczyła pierwsze miejsce. Drugie lokaty zajęli: Ewelina Orawiec w wadze do 44 kg i Karol Sobański w wadze do 38 kg. Oboje startowali w kategorii dzieci starszych (1999-2000). W kategorii młodzików brązowy medal wywalczył Adam Bachleda-Księdzularz w wadze do 55 kg. Aktualnie najlepszy judoka ZKJ Krystian Kluś z powodu kontuzji (jak się później okazało niegroźnej) został wycofany z walk a był jednym z głównych pretendentów do medalu na tych zawodach.

Przekazując tę relację trener ZKJ Yamabushi Tadeusz Kuczyński powiedział: - Turniej w Krośnie miał ładną oprawę i stał na dobrym sportowym poziomie, w którym nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Chcielibyśmy podziękować Pani M. Cukier za pomoc w transporcie naszych zawodników na zawody.