26.10.2012 | Czytano: 2009

Medale nowotarskich karateków(+zdjęcia)

W Krośnie odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin ( w formule kata i kumie) zorganizowany przez Krośnieński Klub Sportowy BUDO. Wzięło w nim udział 183 zawodników z 21 klubów, w tym z nowotarskiego stowarzyszenia Yokozuna.

Rozjemcą głównym turnieju była wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy Ewa Pawlikowska (4 dan ) z Nowego Targu.

Yokozunę reprezentowało dziesięciu zawodników: Wojciech Stanek, Maksymilian Rapacz, Michał i Weronika Stachowiec, Patrycja i Julia Nykaza, Mateusz Kowalski, Kacper Kowalski, Kacper Kulpa, Piotr Urbański. Najlepiej spisała się Patrycja Nykaza, która w kumite w swojej kategorii wiekowej i wagowej była bezkonkurencyjna. Również jej siostra Julia pokazała się z dobrej strony i stanęła na najniższym stopniu podium w kata i kumite w najmłodszej kategorii dziewcząt. W tej samej kategorii chłopców, Michał Stachowiec był drugi, natomiast w konkurencji kata przeszedł do drugiej tury z trzeciego miejsca. W finale uplasował się na piątej pozycji.

W konkurencji kata całkiem nieźle wypadli: Kacper Kowalski, który zajął trzecie miejsce oraz Maksymilian Rapacz, sklasyfikowany tuż za podium, wśród 24 zawodników. Wszyscy zawodnicy SSK Yokozuna wykazali ogromną chęć walki zaangażowanie. Udział w turnieju został dofinansowany ze środków dotacji Urzędu Miasta Nowy Targ.