22.09.2012 | Czytano: 1058

Długo oczekiwany debiut Kmiecika

Długo musiał czekać na swój debiut w barwach Cracovii wychowanek Podhala, Piotr Kmiecik. Dopiero w szóstej kolejce spotkań PLH dostał szansę gry. Nie dlatego, że trener Rudolf Rohaček nie widział go w składzie, ale dlatego, że czekał na decyzję Sądu Polubownego w sprawie zmiany barw klubowych.

Decyzję podjęto w środę. Sąd Polubowny stwierdził, iż chęć zmiany barw klubowych wyrażana przez Kmiecika, nie wymaga zgody poprzedniego klubu, tj. Podhala Nowy Targ. Kmiecik wystąpił w czwartej formacji, a jego drużyna rzutem na taśmę wygrała mecz na szczycie z GKS-em Tychy. Tyszanie na lodowisku pod Wawelem przez dwie tercje kontrolowali grę i prowadzili. W trzeciej odsłonie, a konkretnie w ostatnich czterech minutach, stracili cały dorobek. Nieodpowiedzialna gra tyszan, bezmyślne kary, zdezorganizowały grę gości, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W roli głównej wystąpił nowotarżan Michał Piotrowski, który przy obu krakowskich golach asystował.

Unia Oświęcim nadal w zapaści. Prowadziła na własnym lodzie z Jastrzębiem 2:1 po 40 minutach gry, ale nie dowiozła jednobramkowej przewagi do końcowej syreny. Koleiny raz zjechała z tafli pokonana i na nic zdała się świetna gra Jarka Różańskiego. Popularny „Różak’ jest najjaśniejszym punktem oświęcimskiego zespołu. Zdobył gola, a przy kolejnym asystował. Po drugiej stronie znowu dobry występ zaliczył Damian Kapica, dorzucając do indywidualnych statystyk dwa punkty za podania.

Jak zwykle o sile mistrzów Polski decydują górale. Krystian Dziubiński i Krzysztof Zapała pokonali bramkarz sosnowieckiego Zagłębia, a Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka i Marcin Kolusz wypracowali okazję swoim kolegom. Ten ostatni został nominowany do „Złotego kija”, rankingu prowadzonego przez katowicki Sport.

Ciarko Sanok – Zagłębie Sosnowiec 5:2
Z nowotarżan grali: Wajda, Zapała (gol), Kolusz ( dwie asysty), Gruszka (asysta), Dziubiński (gol), Malasiński (asysta).

GKS Katowice – Nesta Toruń 5:1