03.06.2012 | Czytano: 1659

O czekoladowy puchar(+zdjęcia)

W Rabce-Zdroju, Mieście Dzieci Świata, zorganizowane zostały liczne imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W niedzielę 3 czerwca Galeria pod Aniołem została "opanowana" przez młodych adeptów gry królewskiej.

Zorganizowany tam został tradycyjny otwarty turniej szachowy o "Wielki Puchar Czekoladowy". Do udziału w turnieju zgłosili się zarówno młodzi szachiści, którzy poznają na co dzień tajniki "gry królewskiej" w sekcji szachowej, działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce, jak również młodzi szachiści spoza Rabki.

Organizatorem turnieju był MOK w Rabce, arbitrem turnieju był Paweł Mroziński, system gry: szwajcarski, 7 rund, tempo po 15 minut dla zawodnika.

 

Wyniki:
I miejsce i Wielki Puchar Czekoladowy zdobył Zygmunt Soliwoda z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku (reprezentujący klub MLKSz Myślenice)
II miejsce uzyskał Michał Mroziński SP 2 Rabka (reprezentujący klub LKS Promień Kowalewo Pomorskie)
III miejsce - Artur Jagła z Rabki (reprezentujący klub MLKSz Myślenice)
IV miejsce - Michał Majewski- UKS MAT Jasło
V miejsce- Joanna Furtak- "Płomień" Limanowa
VI miejsce- Jakub Brenkus- MPZ Szach Kraków

Dla wszystkich zawodników przygotowano okolicznościowe dyplomy i słodki poczęstunek. Organizator przygotował ciekawe nagrody rzeczowe. Tradycyjnie panowała życzliwa, choć sportowa atmosfera rywalizacji.

Opracował Zdzisław Soliwoda

Reklama

Komentarze

reklama