29.05.2012 | Czytano: 1748

Na dwóch krańcach Polski(+zdjęcia)

Czy to południowe czy też północne rejony Polski, od Gorców po Kaszuby, wszędzie na trasach MTB można spotkać zawodników z KS Luboń Skomielna Biała. Nie inaczej było również w sobotę 26 maja.

W malowniczej miejscowości Ostrzyce w rejonie Szwajcarii Kaszubskiej rozegrany został X Wyścig MTB o Puchar Stolëma. Była to jednocześnie trzecia odsłona eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mimo tego, że Kaja Karkula i Justyna Latawiec miały już praktycznie zagwarantowały udział w finale tej imprezy to jednak wybrały się na drugi koniec Polski, by postarać się o poprawę swojego dorobku punktowego. W tej wyprawie towarzyszyli im również juniorzy młodsi Dominik Burtan i Krystian Musielak, którzy pojechali walczyć o prawo startu w finale Olimpiady Młodzieży, oraz juniorka Agnieszka Bal i młodzicy Bartosz Dziadkowiec i Michał Bal. Dla Agnieszki była to okazja do sięgnięcia po kolejne punkty do challang’u PZKol. natomiast dla Bartosza i Michała do zdobycia cennego doświadczenia na przyszłość. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, na ciekawej trasie zlokalizowanej na wzniesieniach w pobliży Wieżycy po swoje kolejne zwycięstwo w tym sezonie sięgnęła Kaja Karkula, która wyprzedziła o minutę drugą na mecie zawodniczkę. W tym samym wyścigu Justyna Latawiec zajęła wysoką 8 lokatę. Niewiele zabrakło juniorom młodszym do zdobycia pierwszych punktów w eliminacjach do Olimpiady Młodzieży. Dominik Burtan zakończył rywalizację na 29 miejscu. Krystian Musielak, który złapał defekt i musiał dwa razy zmieniać koło, uplasował się ostatecznie na 34 pozycji. W wyścigu juniorek Agnieszka Bal stanęła na najniższym stopniu podium. Na zakończenie zawodów odbył się wyścig młodzików, w którym znakomite 2 miejsce wywalczył Bartosz Dziadkowiec ustępując jedynie aktualnemu mistrzowi Polski młodzików w przełajach. Michał Bal stoczył pasjonujący pojedynek i ostatecznie zakończył rywalizację na 5 pozycji.

Na drugim końcu Polski - w Kluszkowcach – trójka reprezentantów Lubonia wystartowała w Bike Maratonie rozegranym podczas Sony VAIO Joy Ride Fest. Zwyciężczynią w kategorii K1 na dystansie MINI została się zawodniczka „Lubonia” Stefania Staszel, która była jednocześnie najszybszą kobietą na tym dystansie. Na dłuższym dystansie – MEGA – na 27 miejscu do mety dojechał Tomasz Bal, który jednocześnie wygrał kategorię M1. Tuż za nim na metę wjechał Jakub Surówka zajmując 11 pozycję w kategorii M2.

Podsumowując osiągnięte rezultaty zawodnicy Lubonia miniony weekend mogą zaliczyć do bardzo udanych. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować im sukcesów i życzyć nie mniej owocnych występów w przyszłości.