29.05.2012 | Czytano: 3538

Udany weekend dla JMP.race(+zdjęcia)

W weekend 26-27 maja zawodnicy nowotarskiego teamu JMP.race wystartowali w wyścigu szosowym Jarna Klasika, odbywającym się na Słowacji, oraz w dwóch maratonach MTB - BikeMaraton Kluszkowce (impreza pod patronatem Joy Ride) i Cyklokarpaty Strzyżów.

Jarna Klasika - Ernest Kurowski drug
W sobotę w Starym Smokowcu na Słowacji wystartował szosowy wyścig na dystansie 118 kilometrów. Zawodnicy JMP.race na tej górzystej i ciężkiej trasie spisali się znakomicie. Ernest Kurowski zajął bowiem drugie miejsce w kategorii B. Pozostali przedstawiciele JMP czyli Cezary Szafraniec i Krzysztof Kępa finiszowali odpowiednio na 13 i 26 miejscu.

Kluszkowce BikeMaraton - Piotr Biernawski drugi
Choć drużyna nie miała tego wyścigu w swoim kalendarzu, w ostatniej chwili zdecydowała, że wystartuje w nim ubiegłoroczny zwycięzca kategorii M3 na tej trasie Piotr Biernawski oraz Krystian Piróg. Krystian fantastycznie rozpoczął, jadąc do 10km w ścisłej czołówce, niestety tym razem dosięgnął go pech i Krystian pożegnał się z wyścigiem niszcząc całkowicie tylne koło. Natomiast Piotr bez żadnych przygód pojechał bardzo równy i mocny wyścig, kończąc go na 2-gim miejscu w kategorii M3, jedynie za Pawłem Wiendlochą z DSR Author. Kategorię open ponownie wygrał Mateusz Zoń z Kross Racing Team. Warto dodać, że w wyścigu wystartował obecny trener polskiej kadry MTB Marek Galiński, który wygrał dystans GIGA.

Strzyżów Cyklokarpaty - Piotr Huzior drugi
W ubiegłą niedzielę odbyła się także kolejna edycja maratonów Cyklokarpaty, tym razem w Strzyżowie. Szlak zawodów przebiegał, miedzy innymi przez zamknięty w normalnych warunkach rezerwat Herby, co dodawało niezapomnianego uroku wyścigowi. Na tej ciężkiej i wymagającej trasie liczącej 60km, najlepszy z JMP.race okazał się Krystian Piróg, który zajął trzecie miejsce w kategorii M3. W tej samej kategorii na szóstym miejscu finiszował Marcin Domin, a w M4 na drugim stopniu podium stanął Piotr Huzior.