25.05.2012 | Czytano: 2398

Udane starty ZKJ Yamabushi(+zdjęcia)

Z udziałem ponad 400 zawodniczek i zawodników został rozegrany w Tuchowie Międzynarodowy Turniej Judo w kategoriach dzieci i młodzików. W tym gronie startowali i bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Zakopiańskiego Klubu Judo Yamabushi.

W kategorii dzieci rocznik 2000-01 w wadze +51 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Lebda, w wadze do 48 kg trzecie miejsce zajął Alan Pawlica, w wadze do 51 kg czwarta była Patrycja Chrobak. W tej samej wadze, ale wśród chłopców piąte miejsce zajął Krzysztof Dziadoń. W rywalizacji dzieci rocznika 2002-03 zakopiańscy judocy mieli tylko jednego reprezentanta Andrzeja Smereczyńskiego, który w wadze do 36 kg uplasował się na trzecim miejscu. Bardzo udany występ zaliczyli młodzicy (rocznik 1998-99). Cała trójka Ewelina Orawiec waga do 44 kg, Krystian Kluś waga do 44 kg i Adam Bachleda waga do 50 kg wywalczyła srebrne medale.

Kilka dni przed turniejem w Tuchowie w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartował Grzegorz Słodyczka. W Bytomiu zajął 5 miejsce w wadze do 73 kg. Jeżeli Słodyczka, co najmniej powtórzy ten wynik w kolejnej eliminacji to zakwalifikuje się do finałów OOM, które w tym roku zostaną rozegrane w Bochni na początku lipca.