15.05.2012 | Czytano: 1767

Majowy weekend KS Luboń(+zdjęcia)

Intensywnie upłynął długi majowy weekend zawodnikom K.S. „Luboń” Skomielna Biała. Już 3 maja pojawili się na trasie wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Tegoroczna edycja tych zawodów miała szczególny charakter.

Po raz pierwszy impreza została umieszczona w kalendarzu UCI jako wyścig kategorii 2. Była to również druga edycja tegorocznych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB. Na tak prestiżowych zawodach z dobrej strony pokazali się zawodnicy „Lubonia”. Znakomicie w wyścigu juniorek młodszych spisała się Kaja Karkula, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Wygrywając ten wyścig zdobyła kolejne 20 punktów do eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i może być niemal pewna udziału w finale tej imprezy, która jest Mistrzostwami Polski juniorów i juniorek młodszych. Również Justyna Latawiec zajmując w Zielonej Górze bardzo dobre 7 miejsce może już powoli przygotowywać się do rywalizacji o krajowy czempionat. Krystian Musielak i Dominik Burtan swojej szansy na awans do finału Olimpiady Młodzieży będą musieli szukać w kolejnych eliminacjach. Odpowiednio 46 i 47 miejsca w Zielonej Górze nie pozwoliły zdobyć upragnionych punktów. Juniorki Agnieszka Bal i Stefania Staszel walczyły już o punkty zaliczane do klasyfikacji UCI. Na trudnej technicznie i wymagającej fizycznie trasie Agnieszka Bal wywalczyła 10 lokatę. Trzy pozycje dalej sklasyfikowana została Stefania Staszel. Jedyny zawodnik „Lubonia” w gronie juniorów – Tomasz Bal zakończył rywalizację w swojej kategorii na 32 miejscu.

Prosto z Zielonej Góry ci sami zawodnicy udali się do Żerkowa, gdzie 5 maja odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski MTB. Również tutaj organizatorzy przygotowali ciekawą trasę z kilkoma wymagającymi podjazdami, piaszczystymi zjazdami i sekcją kamienną. Na tej trasie najlepiej z reprezentantów „Lubonia” poradziła sobie Kaja Karkula, która po zaciętej walce zwyciężyła w wyścigu juniorek młodszych wyprzedzając drugą zawodniczkę na mecie o 36 sekund. Tym samym została pierwszą zawodniczką, która przywdziała żółtą koszulkę lidera Pucharu Polski MTB w jego nowej odsłonie. O ogromnym pechu może mówić Justyna Latawiec, która z powodu defektu musiała wycofać się z wyścigu. Swoje rezultaty z Zielonej Góry poprawili juniorzy młodsi: Dominik Burtan był 12 a Krystian Musielak zakończył rywalizację na 17 miejscu. Awans o 8 pozycji zanotował również Tomasz Bal, który finiszował na 24 pozycji w wyścigu juniorów. Reprezentantki „Lubonia” startujące w gronie juniorek zakończyły swoje zmagania w pierwszej 10. Agnieszka Bal ukończyła wyścig na 8 pozycji a Stefania Staszel była 10.
Gratulując osiągniętych rezultatów życzymy dalszych sukcesów wszystkim zawodnikom „Lubonia”