06.04.2012 | Czytano: 2098

Bielanka pl. pierwszym mistrzem(+zdjęcia)

Piłkarska drużyna Bielanka pl. z położonej nieopodal Raby Wyżnej Bielanki została mistrzem I edycji Czarnodunajeckiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w formule open.

Tak się złożyło, że mecze ostatniej kolejki a praktycznie ostatnie spotkanie decydowało o tytule mistrzowskim. I to był prawdziwy finał tych rozgrywek, bowiem spotkały się w nim liderująca Bielanka pl. z zajmującą drugie miejsce w tabeli Vivą Zaskale. Co więcej rozstrzygnięcie w tym meczu zapadło zaledwie na minutę przed jego zakończeniem. Sytuacja w tabeli przed tym spotkaniem była taka, że tylko wygrana dawała Vivie mistrzostwo. I wszystko dla drużyny z Zaskala układało się pomyślnie, bowiem do przerwy Viva prowadziła 2-0. Po zmianie stron to jednak Bielanka pl. zaczęła przeważać i najpierw doprowadziła do remisu 2-2 by w 41 minucie objąć prowadzenie 3-2. Niezbyt długo piłkarze z Bielanki cieszyli się z prowadzenia, które dawało im mistrzowski tytuł. W 43 minucie znowu był remis 3-3 co i tak urządzało Bielankę. Na minutę przed zakończeniem spotkania piłkarze z Bielanki zdobyli kolejnego gola, co zagwarantowało im wygraną w tym meczu i tytuł mistrzowski I edycji CHLPN open. W innym meczu drużyna 300 Spartan/Skałka Rogoźnik wygrała 12-3 z Orłami Janasa. Pozostałe spotkania już się nie odbyły, bowiem niemająca już szans na tytuł mistrzowski nowotarska drużyna Copacabana nie stawiła się na mecz z Profilem Czarny Dunajec a Szarotka Chochołów i Gruszka Team otrzymały punkty walkowerem, ponieważ ich rywale Przewaga Witów wycofała się z ligi a Holny Czerwienne został z ligi relegowany.

Organizatorem I edycji CHLPN open był Maciej Lenart. Rozgrywki toczyły się w nowo wybudowanej hali sportowej w Cichem. Uczestniczyło w nich 10 drużyn. W trakcie rozgrywek wycofał się zespół Przewagi Witów a pod koniec rozgrywek ze względów regulaminowych z ligi została relegowana drużyna Holny Czerwienne. Po ostatnim meczu nastąpiło zakończenie ligi połączone z wręczeniem pucharów, medali i dyplomów. Najlepszym snajperem rozgrywek został Jarosław Konieczny z zespołu Profil Stolarze Czarny Dunajec, za najlepszego golkipera uznano Grzegorza Szczepańca z drużyna Viva Zaskale. Dla zawodników trzech pierwszych drużyn w rozgrywkach Maciej Lenart ufundował kupony na wejście na pole paintballowi własnej firmy Hot-Shot. Organizator bardzo dziękuje też podhalańskim arbitrom piłkarskim, którzy sędziowali mecze I edycji ligi a byli to Andrzej Stachowski, Bartłomiej Walczak, Roman Baran, Stanisław Mitoraj, Andrzej Opacian.

Bielanka.pl. Bielanka - Viva Zaskale 4-3 (0-2)
Bramki: Szepelak, M. Lenart, Bochnak, Teper – N. Gacek, Ł. Gacek, Cebulski.