24.03.2012 | Czytano: 1458

Krystian Kluś mistrzem Jasła w judo

Z udziałem ponad 400 zawodniczek i zawodników zostały rozegrane II Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo. Wystartowali w nich zawodnicy ze Słowacji, Rumuni, Ukrainy i Polski w tym dość liczna grupa Zakopiańskiego Klubu Judo Yamabushi.

Nasi młodzi judocy zaprezentowali się w tych zawodach z jak najlepszej strony. W silnej międzynarodowej konkurencji zakopiańczycy wywalczyli kilka medali. Najważniejszy ten z najcenniejszego kruszcu zdobył Krystian Kluś w wadzie do 46 kg w kategorii młodzików. Drugie miejsca zajęli: Adam Bachleda-Księdzularz w wadze do 50 kg także w kategorii młodzików, oraz Grzegorz Słodyczka w wadze do 73 kg w kategorii juniorów młodszych. Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Smereczyński w wadze do 38 kg w kategorii dzieci. Ponadto dwa piąte miejsca wywalczyli: Małgorzata Orawiec i Norbert Sipios. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Karol Sobański.