09.04.2009 | Czytano: 1397

Warmia na drodze do ekstraklasy

Tenisistki nowotarskich Gorców już dawno zapewniły sobie udział w barażu o prawo gry w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Nie znały tylko rywala, z którym przyjdzie im stoczyć bój o wejście do historii nowotarskiego pingponga.

Najpierw wydawało się, iż przeciwnikiem nowotarżanek zostanie drużyna z Nadarzyna. Ostatecznie wtorkowa kolejka zburzyła ten układ w grupie północnej pierwszej ligi i po drugiej stronie siatki staną pingpongistki Warmii Lidzbark Warmiński.

Warmia na w swym składzie dwie zawodniczki, które ciągnęły zespół w ligowych rozgrywkach. Jedna z nich to skośnooka Chinka Guo Si Ja, który w lidze poniosła tylko jedną porażkę. Jest skuteczność wyniosła blisko 97%. Zespół opiera się także na brązowej medalistce mistrzostw Polski z 2007 roku Roksanie Złomskiej, reprezentantce juniorek. Trzecia rakieta Warmii to Anna Zielińska, również brązowa medalistka kadetek z 2007 roku w deblu razem z … występującą w barwach Gorców, Mają Krzewicką. Zielińska zdobyła też srebrny medal w drużynie. Nowotarżanki czeka więc trudny rywala, ale w zasięgu ich możliwości.

W przedostatniej ligowej kolejce góralki zmierzyły się z zespołem z Krosna, na ich terenie. Mecz bez historii, używając terminologii piłkarskiej, do jednej bramki. Lider okazał się zdecydowanie lepszy i pozwolił gospodyniom wygrać tylko jedno spotkanie. Po pięciosetowym boju Izabela Kordyś pokonała Paulinę Kowalczyk.

KKTS Krosno – Gorce Juta Nowy Targ 1:9
I stół:
Ewelina Wojdyła - Maja Krzewicka 0:3,
Izabela Kordyś - Paulina Kowalczyk 3:2,
Kordyś, Wojdyła – Kowalczyk, Kalawa 1:3,
Ewelina Wojdyła - Paulina Kowalczyk 0:3,
Izabela Kordyś - Maja Krzewicka 2:3;

II stół:
Zuzanna Koza - Izabela Godlewska 1:3,
Dominika Wenc - Małgorzata Kalawa 0:3,
Koza, Wenc – Godlewska, Krzewicka 2:3,
Zuzanna Koza - Małgorzata Kalawa 1:3,
Dominika Wenc - Izabela Godlewska 0:3.

Stefan Leśniowski

Reklama

Komentarze

reklama